Home WiadomościZe Świata Nowa fundacja sióstr redemptorystek w Angoli

Nowa fundacja sióstr redemptorystek w Angoli

Redakcja

redemptor.plW Angoli została zainicjowana nowa fundacja kontemplacyjnego Zakonu Sióstr Redemptorystek. Została ona założona przez klasztor redemptorystek z Diabo w Burkina Faso, który istnieje w tym mieście od 1963 roku.

21 marca do Angoli udała się druga grupa sióstr: Matka Valentine, Marie Gérard i Marie Odette, aby dołączyć do trzech innych sióstr: Marie Josseline, Marie Céleste i Euphrasie Marie, które już wcześniej tam dotarły, by przygotować nowe dzieło. Przed wylotem siostry uczestniczyły w Eucharystii sprawowanej we wspólnocie redemptorystów w Ouagadougou przez o.Patryka Nyanda z udziałem braci kleryków. Następnie udały się samolotem do Addis Abeby w Etiopii i na drugi dzień do Angoli. W Luandzie, stolicy Angoli, zatrzymały się u redemptorystów. Siostry doświadczały wszędzie ogromnej życzliwości ze strony redemptorystów i różnych sióstr także z rodziny alfonsjańskiej.

Nowy klasztor sióstr redemptorystek znajduje się w miejscowości Huambo, oddalonej 700 km na południe od Luandy. Tam właśnie 27 marca odprawiono uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem miejscowego biskupa i dziesięciu redemptorystów. Tak rozpoczęło się życie sióstr według rytmu monastycznego w nowym afrykańskim kraju. Ich klasztor złożony jest z trzech domków. Siostry pochodzące z francuskojęzycznego Burkina Faso, uczą się pilnie języka portugalskiego, używanego w Angoli.

Siostry redemptorystki w Polsce przepełnione są radością i wdzięcznością wobec Boga za ten życiodajny powiew Ducha i nową fundację na kontynencie afrykańskim. Z nadzieją patrzą też na rozwój klasztoru w Angoli, wspierając swoje współsiostry serdeczną modlitwą.

o. Sylwester Cabała CSsR

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda