Home WiadomościZ kraju Misjonarze Kombonianie. Spotkanie prowincjałów w Krakowie

Misjonarze Kombonianie. Spotkanie prowincjałów w Krakowie

Redakcja

W dniach od 26 do 28 lutego w domu kombonianów w Krakowie miało miejsce doroczne zebranie przełożonych prowincjalnych z Europy. Uczestniczyli w nim także brat Alberto Lamana z Rady Generalnej oraz brat Alberto Parise jako przedstawiciel braci pracujących w Europie.

Wśród poruszonych tematów znalazły się m.in. aktualna sytuacja w każdej z prowincji – Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Wyspach Brytyjskich i prowincji niemieckojęzycznej – oraz refleksja nad przekształcaniem naszej obecności misyjnej w Europie. We wszystkich tych krajach kombonianie stawiają czoła podobnym wyzwaniom m.in. zamykanie się kościołów lokalnych na kwestie misyjne, czy problematyka imigracji.

Jednym z głównych tematów poruszonych na spotkaniu było kwestia rozpoczęcia w Europie przez Braci tzw. Znaczącego Dzieła Promocji Ludzkiej. Wśród różnych propozycji umiejscowienia takiego dzieła prowadzonego przez wspólnotę ze znaczącą obecnością braci kombonianów wybrano Camarate na przedmieściach Lizbony, gdzie mieszka w trudnych warunkach wielu imigrantów przeważnie z Afryki i z Azji.

Szczególnie znaczącymi momentami spotkania były pielgrzymka do Jasnogórskiego sanktuarium, oraz odwiedziny w Oświęcimiu i Brzezince.

Za: kombonianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda