Home WiadomościZ kraju Misjonarze św. Wincentego – relacja z konwentu prowincjalnego

Misjonarze św. Wincentego – relacja z konwentu prowincjalnego

Redakcja

W dniach 6-9 lutego 2012 r. w Domu Prowincjalnym Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie na Stradomiu odbył się Konwent Prowincjalny. Tematem Konwentu było: Kreatywna wierność misji. Uczestniczyło w nim 71 konfratrów. W tej liczbie było 30 konfratrów wchodzących na Konwent z urzędu oraz 41 konfratrów z wyboru.

Sekretarzem Konwentu został wybrany ks. Wacław Umiński. Obradom Konwentu przewodniczył Ks. Wizytator oraz dwaj wybrani moderatorzy: ks. Władysław Bomba i ks. Paweł Holc. Zgodnie z Normami Prowincji (Nr 141) na Konwencie wybrano dwóch Radców Prowincji, którymi zostali: ks. Jacek Gasiński i ks. Zdzisław Góra. Dwóch pozostałych Radców zamianuje Ks. Wizytator po konsultacjach z konfratrami Prowincji.

Konwent rozpoczął się w poniedziałek, 6 lutego br. Mszą św. wotywną o Duchu Świętym sprawowaną w kościele seminaryjnym w Krakowie na Stradomiu, której przewodniczył Ks. Wizytator Arkadiusz Zakręta CM.

Obrady odbywały się w Auli Instytutu Teologicznego Księży Misjonarzy (sesje plenarne) oraz w salach wykładowych (prace w grupach). Poszczególne sesje były poświęcone zagadnieniom wierności powołaniu i charyzmatowi, podejmowanej misji, a także kreatywności w jej podejmowaniu i realizowaniu.

W dwóch pierwszych dniach Konwentu uczestniczył również Asystent Przełożonego Generalnego z Rzymu, ks. Stanislav Zonták CM.

Konwent zakończył się w czwartek, 9 lutego br. Mszą św. ku czci św. Wincentego a Paulo, odprawioną w kościele seminaryjnym w Krakowie na Stradomiu, której przewodniczył Ks. Wizytator Kryspin Banko CM. który dnia 8 lutego br. rozpoczął sprawowanie urzędu Wizytatora Polskiej Prowincji.

Źródło CM

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda