Home WiadomościZ kraju „Misyjny Budzik” – nowy cykl audycji misyjnych na antenie Radia Jasna Góra

„Misyjny Budzik” – nowy cykl audycji misyjnych na antenie Radia Jasna Góra

Redakcja

„Misyjny Budzik” to cykl audycji przygotowywanych we współpracy Papieskich Dzieł Misyjnych z Radiem Jasna Góra. Program będzie przedstawiał aktualne inicjatywy misyjne w Polsce, a także świadectwa misjonarzy przybywających na Jasną Górę przy okazji urlopów czy spotkań formacyjnych.

„Cały Kościół jest misyjny i wszystkie inicjatywy podejmujemy z tym pragnieniem, aby dobra nowina o Jezusie Chrystusie docierała do różnych zakątków świata i do różnych serc. Bardzo się cieszę, że Radio Jasna Góra może mieć udział w dziele głoszenia Dobrej Nowiny. Bardzo się cieszę na tę naszą współpracę z Papieskimi Dziełami Misyjnymi. Razem dla misji!” – mówi o. Andrzej Grad OSPPE, dyrektor Radia Jasna Góra.

Ks. Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM, dodaje: „Jasna Góra jest sercem życia Kościoła w Polsce. To sanktuarium promieniuje miłością Boga i uczy nas ufnej wiary. Dlatego od samego początku PDM widzą w tym cudownym miejscu pomoc oraz błogosławieństwo dla wszystkich inicjatyw misyjnych”.

Za cykl cotygodniowych spotkań odpowiedzialna jest s. Aleksandra Szyborska ze Zgromadzenia Uczennic Boskiego Mistrza.

Pomysł audycji zrodził się z licznych wywiadów z misjonarzami, nagrywanych dla Radia Jasna Góra, gdzie siostra pracuje od siedmiu lat. Ponadto narodowe sanktuarium w Częstochowie wielokrotnie w ciągu roku gości pracowników i współpracowników Papieskich Dzieł Misyjnych przy okazji czuwań, pielgrzymek i kongresów, także opracowywanych medialnie przez jasnogórską rozgłośnię.

„Radio Jasna Góra jest otwarte na wszelkie formy współpracy ewangelizacyjnej, dlatego powstał wspólny pomysł, aby już od września bieżącego roku stworzyć nowy program «Misyjny Budzik». Chcemy poprzez fale radiowe docierać do tych, którzy modlitwą, cierpieniem i ofiarami pieniężnymi wspierają dzieło misyjne. Pragniemy słuchać tego, co mówi Jasnogórska Matka i z pośpiechem tak jak Ona iść, aby zanieść Jezusa aż na krańce świata” – mówi ks. Będziński.

Premiera audycji „Misyjny Budzik” odbędzie w piątek 3 września o godz. 10.10.

Materiały przygotowane przez Radio Jasna Góra zamieszczane są na platformie dostępnej dla wszystkich stacji radiowych zrzeszonych w Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich (http://radiokatolickie.pl/). Dźwięki dostępne będą również od początku września na FTP radiokatolickie.pl w katalogu centrumrp/Radio Jasna Góra/Misyjny Budzik.

Zainteresowani audycjami mogą się skontaktować z redakcją radia.

asz/RadioJasnaGóra/as/PDM

Za: www.episkopat.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda