Home WiadomościZ kraju Pijarzy: Blisko Ciebie

Pijarzy: Blisko Ciebie

Redakcja

Rozpoczynający się w naszym Zakonie pijarski rok duszpasterski 2021/2022 będziemy przeżywać pod hasłem “Blisko ciebie“.  Wyraża ono gorące pragnienie Jezusa bycia blisko każdego z nas i ukryte w nas pragnienie bycia w relacji z Nim.

Poza tym hasło stanowi zachętę dla duszpasterzy, katechetów i animatorów, towarzyszącym dzieciom i młodzieży na drodze rozwoju duchowego, w czasie spotkań formacyjnych i na katechezie do wychodzenia z zamknięcia spowodowanego pandemią. Stanowi ono również zaproszenie do prowadzenia duszpasterstwa opartego na miłości bliźniego wobec najmniejszych, najbardziej potrzebujących i pozostających na peryferiach, czego przykładem jest miłosierny Samarytanin.

Logo ukazuje znak braterstwa: zarzucone ramię i uśmiech są wyrazem radości ze spotkania, a zarys twarzy świadczy o ludzkim wymiarze tego gestu. Ścisłe połączenie gestów serdeczności i wyrażonej radości wskazuje na potrzebę towarzyszenia i doświadczania Bożej miłości mimo różnych przeciwności.

Za: www.pijarzy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda