Mocna wiarą Rodzina „Radia Maryji”

21. Pielgrzymka Rodziny „Radia Maryja” odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę, tj. 13-14 lipca na Jasnej Górze. Pod hasłem „Mocni wiarą” wierni modlić się będą za dar kanonizacji Jana Pawła II, a także wywalczone przez miliony osób miejsce dla TV Trwam na platformie cyfrowej. 

„Idziemy do Matki Najświętszej najpierw dziękować, przepraszać, prosić i słuchać co Ona ma do powiedzenia – mówio. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja – Idą ci, którzy są w szkole Maryi od wielu lat. Może od samego początku. Jesteśmy w dziele ewangelizacji Polski i świata. Radio Maryja jest dziełem ewangelizacji. Ojciec Święty Jan Paweł II wiele razy do nas mówił: „Podobni jesteście do ewangelicznego siewcy, który wyszedł by siać ziarno”, żeby to dzieło istniało, trzeba je zawsze wspierać modlitwą, pracą, życzliwością, ale także trzeba wspierać je finansowo”.

Spotkanie u Matki Bożej Częstochowskiej rozpocznie się Mszą św. w sobotę o godz. 18.00. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz diec. świdnickiej. Pierwszy dzień modlitwy zakończy Apel Jasnogórski.

Centralnym punktem jasnogórskiego spotkania będzie uroczysta Msza św. odprawiona w niedziele o godz. 11.00. Eucharystii przewodniczył będzie abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, delegat KEP ds. TV Trwam. Homilię wygłosi abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP.

*
Wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja przed 21 Pielgrzymką Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

Drodzy Słuchacze, Przyjaciele,
Kochana Rodzino Radia Maryja!

Już w sobotę będziemy u Matki Najświętszej; w sercu Polski. Przy Jej sercu, danym nam ku obronie całego naszego narodu Święty Bernard mówi: „Jeśli Ona cię wspiera, nie upadniesz. Jeśli cię osłania, nie będziesz się lękał. Jeśli cię poprowadzi, nie zmęczysz się. Jeśli ci łaskawa, dotrzesz do portu zbawienia”.

Idziemy do Matki Najświętszej. Idziemy najpierw dziękować, przepraszać, prosić. Idziemy słuchać, co Ona ma do powiedzenia. Idą ci, którzy są w szkole Maryi od wielu lat. Może od samego początku. Jesteśmy w dziele ewangelizacji Polski i świata. Radio Maryja jest dziełem ewangelizacji. Ojciec Święty Jan Paweł II wiele razy do nas mówił – to głos błogosławionego. Powiedział do nas: „Podobni jesteście do ewangelicznego siewcy, który wyszedł by siać ziarno”, żeby to dzieło istniało trzeba je zawsze wpierać modlitwą, pracą. Trzeba wspierać życzliwością, ale i trzeba wspierać finansowo. Media bardzo dużo kosztują. Popatrzcie, jakie pieniądze mają ci, którzy prowadzą media liberalne. Media katolickie zawsze borykają się z trudnościami finansowymi. Można powiedzieć, że z nami jest tak, jak w bardzo skromnej rodzinie polskiej – od pierwszego do pierwszego. Bardzo trudno jest nie raz żyć.

Co roku idziemy do Matki Najświętszej i co roku proponujemy Wam, by ci, którzy chcą i mogą złożyli symboliczną różę Matce Najświętszej – to znaczy dar na Jej radio. To jest Jej radio. Ojciec Święty Jan Paweł II nawet kiedyś z uśmiechem powiedział: „Nigdy się nie spodziewała Matka Boska, że będzie mówiła przez radio”. To jest Jej radio. Ona ewangelizuje. Ona mówi do nas. Mówi do będących w domach, w pracy, w samochodach – w różnych sytuacjach. Jednak, żeby to radio się utrzymało muszą być środki. Ludzie biednieją. Tym bardziej dziękujemy Wam za pomoc. Dziękujemy za symboliczną różę. Prosimy, by te symboliczne róże, czyli ofiary na Radio Maryja składać w specjalnych namiotach. Będziemy na Jasnej Górze mówili, gdzie one są – zawsze w kopertach – do przygotowanych skarbonek. Skarbonki będą w namiotach. Dziękujemy już dzisiaj. Składamy serdeczne Bóg zapłać! Pan Bóg na pewno wynagrodzi każdy dobry czyn. Każde zaangażowanie w Jego dzieło.

Chciałbym też zaznaczyć, że kolekta na Jasnej Górze, czyli tzw. taca jest zawsze przeznaczana na potrzeby klasztoru jasnogórskiego, który ma ogromne potrzeby. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają. Powiedzcie jedni drugim, powiedzcie tym, którzy jadą w autobusach, w pociągach, w sąsiedztwie – Bóg zapłać z całego serca. Wszystkim później wyślemy podziękowania. Te podziękowania są również sprawdzianem, czy dana ofiara dotarła do nas – do Radia Maryja. Bóg zapłać.

Przygotujmy się duchowo: łaskę uświęcającą, życzliwość weźmy ze sobą. Może małe krzesełko, parasol (on jest dobry na słońce i na deszcz). Weźmy ze sobą wszystkie intencje, ale i gotowość słuchania Matki Najświętszej.

Rozpoczynamy 14 lipca o godz. 8.00. Zapraszamy wcześniej, będą piękne koncerty, świadectwa. Będziemy mogli spotkać się o godz. 11.00 – na Mszy Świętej, której będzie przewodniczył ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Homilię wygłosi ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Zapraszamy wszystkich. Zapraszamy kapłanów.
Dziękujemy Wam za organizowanie tej pielgrzymki. Dziękujemy wszystkim – niezmordowanej Rodzinie Radia Maryja. Wszystkim biurom Radia Maryja, kołom Radia Maryja i tym, którzy współpracują z Wami.

Bardzo dziękujemy
Szczęść Boże

Oprac. BPJG 

Za: www.jasnagora.com