Modlitwa o pokój osób konsekrowanych

Redakcja

franciszkanie.comW niedzielny wieczór 17. maja br. w karłowickim kościele odbyło się nabożeństwo o pokój, które zostało przygotowane przez Siostry Kapucynki Tercjarki i Braci Mniejszych. Była to przede wszystkim wspólna modlitwa osób konsekrowanych miasta Wrocławia, do których zostało skierowane zaproszenie, kościół jednak wypełnił się także licznie przybyłymi wiernymi. Był obecny na tym nabożeństwie ks. Jacek Kiciński CMF, wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego.

Nabożeństwo zostało oparte na franciszkańskiej modlitwie o pokój „O Panie, uczyń z nas narzędzia Twego pokoju”. W trakcie przypomniano miejsca na świecie, w których dzisiaj nie ma pokoju, gdzie toczą się walki, giną bezbronni ludzie oraz prześladowani są chrześcijanie. Zebrani na nabożeństwie błagali Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie, nie tylko o pokój w odległych zakątkach świata, ale także w rodzinach i w tych miejscach, gdzie brak jest przebaczenia i miłości. Modlitwa o pokój została zorganizowana w ramach przeżywanego roku życia konsekrowanego.

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda