Home WiadomościZ kraju “Mój Post-Twój Posiłek”

“Mój Post-Twój Posiłek”

Redakcja

Związany z misjonarzami kombonianami Misyjny Ruch Tucum zachęca do udziału w akcji „Mój Post-Twój Posiłek”. Akcja skierowana jest do wszystkich, którym bliskie są sprawy misji oraz którzy chcą wspierać rozwój dzieci z krajów misyjnych.

Chodzi o to, by w Wielkim Poście świadomie zrezygnować z drobnych przyjemności, jak na przykład ulubione przekąski czy wyjście do kina. Jest to konkretny gest solidarności z potrzebującymi i najbardziej opuszczonymi. W ramach akcji odbędzie się zbiórka na realizację projektu prowadzonego przez Kombonianów wśród plemienia Pokot w Amakuriat (Kenia) poprzez zapewnienie codziennego ciepłego posiłku dla dzieci. 

Zgłoszenia chęci udziału w akcji oraz wszelkie pytania można wysyłać pod adres r[email protected]. Można też dołączyć do wydarzenia na Facebooku, a później, w ciągu dwóch tygodni po Wielkanocy, przelać zebrane pieniądze na specjalne konto (szczegóły na www.kombonianie.pl). Kombonianin o. Maciej Zieliński podkreśla, że pełnowartościowy posiłek, jaki mają zapewniony uczniowie z plemienia Pokot w Kenii, bywa często jedynym w ciągu dnia. Odgrywa on też ważną rolę w promocji edukacji. Niestety, często przyczyną zamykania na tydzień lub dłużej szkół w Amakuriat jest właśnie brak jedzenia.

Tucum to chrześcijański ruch, związany z Misjonarzami Kombonianami, skierowany do młodych, którzy poprzez własne zaangażowanie chcą świadomie żyć i działać. Jego członkowie dzielą się życiem z innymi, poprzez gesty solidarności, nowy sposób patrzenia na świat, kształtowanie odpowiedzialnych postaw. Tucum jest też ruchem misyjnym, wspierającym misje i misjonarzy, poprzez modlitwę i różnego rodzaju akcje charytatywne i informacyjne. Znakiem przynależności do ruchu jest czarna obrączka.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda