Home WiadomościZ kraju Mozaika MB Nieustającej Pomocy w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie

Mozaika MB Nieustającej Pomocy w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie

Redakcja

W krakowskim sanktuarium św. Jana Pawła II zostanie pobłogosławiona nowa mozaika ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Uroczystość odbędzie się 3 lutego 2018 r. o godz. 12.00, przewodniczyć jej będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz, obecny będzie także o. Janusz Sok CSsR,  Przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

W 2017 r. roku, a dokładnie w dniu bł. Piusa IX, który ponad 150 lat temu zlecił upowszechnianie tej ikony, jakby wynosząc ją z rzymskiego sanktuarium na cały świat, nadeszła informacja, że znalazł się darczyńca, który ufunduje mozaikę Matki Bożej Nieustającej Pomocy w tym krakowskim sanktuarium. Projekt wizerunku Madonny został przesłany do włoskiego artysty Albano Poli, który przygotował dzieło.

Proszę, abyście przed wizerunkiem tej Matki otaczali mnie nieustanną modlitwą. Wierzę, że ta prośba jest głęboko wyryta w Waszych sercach. Stale odczuwam jej działanie i nadal gorąco o nią proszę. Bardzo potrzebuję Waszej modlitwy. Bardzo potrzebuje jej Kościół. Potrzebuje jej cały świat – św. Jan Paweł II

Odpowiadając na ten apel św. Jana Pawła II, by przy ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się za cały Kościół i świat, na prośbę wielu czcicieli Matki Bożej, w 2005 r. wprowadzono w sanktuarium nabożeństwo Nieustannej Nowenny.

Serdeczne zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy!

sanktuariumjp2.pl

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda