Home WiadomościZ kraju Warszawa-Lindleya: Nabożeństwo Ekumeniczne z udziałem Prymasa Polski

Warszawa-Lindleya: Nabożeństwo Ekumeniczne z udziałem Prymasa Polski

Redakcja

W sobotę 27 stycznia o godzinie 19.00 w kościele parafialnym Księży Orionistów w Warszawie, ul. Lindleya 12, miało miejsce Nabożeństwo Ekumeniczne, któremu przewodniczył Prymas Polski JE ks. abp Wojciech Polak. Myślą przewodnią spotkania było hasło: “ZWAŻAJMY NA DOBRO BLIŹNICH”. Na wstępie zebranych gości przywitał ks. Antoni Wita – były proboszcz naszej parafii, który od samego początku działa w ruchu ekumenicznym z ramienia Prowincji Zakonnej księży Orionistów, przy współpracy ze Stowarzyszenie Pokoju i Pojednania “Effatha”

Homilię wygłosił: JE ks. bp Jerzy Samiec, Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego – Prezes Polskiej Rady Ekumenicznej, który podkreślił, że każdego człowieka trzeba uważać za ważniejszego od siebie, bo tylko wtedy nauczymy się pokory. Należy dostrzec człowieka w potrzebie, któremu nie pomógł ani kapłan ani lewita a pomocną dłoń podał Samarytanin (Łk 10, 30-37).

Modlitwę o pojednanie poprowadzili zwierzchnicy Kościołów Chrześcijańskich: JE ks. bp Andrzej Malicki – Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w RP, JE prezbiter Mateusz Wichary, Kościół Chrześcijan Baptystów, JE ks. bp Marek Kamiński – Kościół Zielonoświątkowy. Nabożeństwo ubogacił śpiewem Ekumeniczny Chór Kameralny pod dyrekcją Pawła Hruszwickiego.

W trakcie spotkania miało miejsce tradycyjnie dzielenie się chlebem. Na koniec nabożeństwa słowa podziękowania za obecność i wspólną modlitwę wyrazili ks. Prowincjał Krzysztof Baranowski oraz ks. Proboszcz Jarosław Gralicki, który zaprosił zebranych na wspólną agapę.

Więcej (zdjęcia) na: www.orione.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda