Home WiadomościZ kraju Na 20. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Na 20. Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Redakcja

20. Jubileuszowa Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja trwa na Jasnej Górze. Spotkanie rozpoczęło się w sobotę, 7 lipca Mszą św. o godz. 18.00. Pielgrzymka jest wielkim dziękczynieniem za 20 lat istnienia toruńskiej rozgłośni, a także wszystkich dzieł, które powstały przy Radiu, z dziękczynieniem za każdego słuchacza Radia Maryja i widza Telewizja Trwam.

Pielgrzymi polecają także sprawę przyznania toruńskiej rozgłośni miejsca na cyfrowym multipleksie.

Do sanktuarium, mimo doskwierającego upału, dotarło już kilkanaście tysięcy słuchaczy i sympatyków Radia Maryja z całej Polski. Jutro centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. o godz. 11.00 na jasnogórskim Szczycie. To największa w roku pielgrzymka na Jasnej Górze, gromadząca dziesiątki tysięcy pielgrzymów z całego kraju i zagranicy.

Mszy św. na rozpoczęcie pielgrzymki przewodniczył bp Stanisław Stefanek, biskup senior diec. łomżyńskiej. Obecni byli także księża biskupi: bp Ignacy Dec, biskup diec. świdnickiej; bp Edward Frankowski, biskup pomocniczy diec. sandomierskiej i bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy diec. łomżyńskiej. W koncelebrze, wśród kapłanów diecezjalnych i zakonnych, obecny był o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja i TV Trwam.

Wszystkich zebranych witał w imieniu Jasnej Góry o. Sebastian Matecki, podprzeor jasnogórskiego klasztoru. Homilię wygłosił bp Stanisław Stefanek. Słowo na zakończenie skierował do pielgrzymów o. Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Oprawę liturgiczna przygotowała Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Świątniki Górne i parafialna schola Beatus z par. pw. św. Stanisława Bpa i Męczennika w Świątnikach Górnych.

Na jasnogórskim placu przygotowano całą infrastrukturę, która ma pomóc wiernym w przeżywaniu pielgrzymki. Ustawiono telebimy na wałach, specjalne nagłośnienie, porozstawiano punkty sprzedaży książek i materiałów pielgrzymkowych. Medialnie spotkanie relacjonują: Radio Maryja i Telewizja Trwam.

o. Stanisław Tomoń
BPJG/ dr

www.radiomaryja.plXX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Szczyt jasnogórski

7 lipca, sobota

godz. 18.00 Msza św. pod przewodnictwem bpa Stanisława Stefanka, biskupa seniora diecezji łomżyńskiej

godz. 20.20 Różaniec

godz. 21.00 Apel Jasnogórski – transmisja z Kaplicy Matki Bożej

8 lipca, niedziela

godz. 08.00 Rozpoczęcie – Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny; okolicznościowy koncert religijno-patriotyczny

godz. 11.00 Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abpa Josepha Tobina, Sekretarza Watykańskiej Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, Amerykanina; homilia – bp Kazimierz Ryczan, biskup diec. kieleckiej; powitanie – o. Roman Majewski, przeor Jasnej Góry; nadanie Konfraterni Zakonu Paulinów o. Tadeuszowi Rydzykowi, dyrektorowi Radia Maryja; gra Orkiestra Victoria

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończenie PielgrzymkiKochana Rodzino Rada Maryja!

Drodzy Przyjaciele!

Już za kilka dni spotkamy się na Jasnej Górze podczas 20-tej, jubileuszowej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Pierwszy raz na Jasną Górę poszliśmy wtedy, gdy radio było poważnie zagrożone. Teraz idziemy ze szczególną intencją, o wolność słowa w Polsce. O wolność dla mediów, o wolność dla TV Trwam, o miejsce na multipleksie. Widzimy, co się dzieje. Domyka się system liberalno-lewicowy i coraz bardziej ograniczana jest wolność. Widzimy, jak betonowo są uparci Ci, od których to wszystko zależy. Jak się upierają, by nie dać TV Trwam miejsca na multipleksie.

Zgodziliby się na media liberalne – powiedziałbym za ks. inf. Ireneuszem Skubisiem – na Kościół w stylu chińskim. Uzależniony od władz, od pewnego systemu liberalno lewicowego. Gdzieś tu jest wpisany problem TV Trwam. Problem nieprzyznania miejsca na multipleksie. Widzimy, jak wiele jest nieprawidłowości. Jak wiele przekroczeń prawa. A jednak nikogo to nie interesuje. Nie interesuje to tych, którzy mają służyć Polsce, bo suwerenem jest Naród, a rządzący mają być sługami Narodu. Okazuje się, że niejednokrotnie jest odwrotnie.

Zapraszamy więc na pielgrzymkę. Módlmy się za naszą Ojczyznę, za przemiany, za nasze rodziny, o wolność słowa. Kochani, zwracamy się do tych, którzy jeszcze nie złożyli swojego podpisu przeciwko dyskryminacji Radia Maryja. Proponujemy i bardzo prosimy, aby w darze Matce Najświętszej w czasie tej pielgrzymki złożyć chociaż 10 podpisów. A więc jadący na Jasną Górę, podejdźcie do różnych ludzi. Zacznijcie rozmawiać o sytuacji. Pokazujcie, co dzieje się w Polsce i niech owocem tych rozmów będą podpisy pod protestem przeciwko dyskryminacji TV Trwam. Jak te podpisy mają wyglądać, jest to opisane, właściwie gotowy wzór jest w Naszym Dzienniku. Jest także na stronie Radia Maryja www.radiomaryja.pl. Zapraszamy! A więc niesiemy w darze następne podpisy.

Jeżeli byłoby was 100 tys. i każdy złożył po 10 podpisów, to mielibyśmy 1 mln kolejnych protestów. Byliby to ludzie, którym otworzycie głowy i serca. Bardzo o to prosimy. Jeszcze jedno! Jesteśmy na Jasnej Górze 7 i 8 lipca, sobota i niedziela. W sobotę o godz. 18.00 Mszy św. będzie przewodniczył i słowo Boże wygłosi ks. bp Stanisław Stefanek. W niedzielę godz. 11.00 uroczysta Msza Św. Będzie jej przewodniczył Sekretarz Watykański Kongregacji ds. Zakonnych, Instytutów Świeckich ks. abp Joseph Tobin, Amerykanin. Homilię wygłosi ks. bp prof. ordynariusz diecezji kieleckiej ks. bp Kazimierz Ryczan. Na Jasnej Górze zaczynamy w niedzielę od godz. 8.00 rano.

Tydzień wcześniej 1 lipca jesteśmy w Częstochowie amerykańskiej w Doylestown. Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, którego dobrze na pewno wszyscy znamy. Zapraszamy więc bardzo gorąco, spieszmy się, kto żyw jedzie na Jasną Górę. Mamy o co się modlić. A więc oblężenie Jasnej Góry modlitewne Rodziny Radia Maryja.

Bóg zapłać za zrozumienie, za współpracę. Spieszmy się!

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR,
Dyrektor Radia Maryja


Za: Biuro Prasowe Jasnej Góry.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda