Home WiadomościZ kraju Na Jasnej Górze trwa pełnia sezonu pielgrzymkowego

Na Jasnej Górze trwa pełnia sezonu pielgrzymkowego

Redakcja

W wigilię Wniebowzięcia NMP na Jasnej Górze trwa pełnia sezonu pielgrzymkowego. Przybywają przedstawiciele kolejnych kompani.

I choć teraz jest zdecydowanie mniej pielgrzymów, to biorąc pod uwagę ogólną sytuację w kraju, widać wielką potrzebę Polaków także do publicznego wyznawania swojej wiary.

W wymiarze praktycznym najczęściej odmienianym słowem stała się wśród pielgrzymów „dezynfekcja”, a wśród intencji błaganie o ustanie epidemii, ale i dziękczynienie tych, którym udało się przezwyciężyć chorobę: „przeszedłem koronawirusa dość ciężko i to główna moja intencja podziękować Matce Bożej za to, że ocaliła mi życie i że mogę dalej posługiwać jako ksiądz i żyć jako człowiek”.

Nie tylko zmienione zostały zasady pielgrzymowania czy szlaki, ale także nowy wydźwięk zyskały programy duchowe. Wiele pielgrzymek planowało dziękczynienie za beatyfikację kard. Wyszyńskiego. Ze względu jednak na przesunięcie uroczystości musieli plany zmodyfikować, ale nie zrezygnowali z pogłębiania nauczania Prymasa Tysiąclecia.

309. Warszawska Pielgrzymka Piesza prowadzona przez paulinów przez dziewięć dni rozważała jego słowa „Ten zwycięża kto miłuje”. „Bóg chciał powiedzieć to w 1966 r. i chce to przypomnieć także dzisiaj, poprzez przywołanie nie tyle samej postaci Prymasa, ile jego słów, zakorzenionych zresztą w Ewangelii” – przypomniał o. Krzysztof Wendlik, kierownik.

Obok warszawskiej, reprezentowanej tylko przez ok. 60 osób, dziś dotarli przedstawiciele pielgrzymek: podlaskiej, płockiej, łowickiej, lubelskiej, salezjańskiej grupy ewangelizacyjnej i z Tomaszowa Mazowieckiego.

W program maryjnego świętowania dziś wpisuje się transmitowany przez TVP1 od 21.00 wieczór uwielbienia za św. Jana Pawła II i Cud nad Wisłą – „Abba Ojcze”. Jutro Suma o 11.00.

Izabela Tyras – Polska (Radio Jasna Góra)

Za: Vatican News

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda