Na Lednicę każdy ma przywieźć list miłosny

Uczestnicy czerwcowego Spotkania Młodych na Polach Lednickich mają przywieźć ze sobą list miłosny. – Ma być napisany w imieniu Boga do drugiego człowieka – mówi ojciec Jan Góra.

XVIII Spotkanie Młodych pod Bramą trzeciego Tysiąclecia odbędzie się 7 czerwca pod hasłem: „W Imię Syna”. Mimo, że do modlitewnego czuwania pozostało jeszcze kilka miesięcy, organizatorzy zachęcają już do uczestników spotkania, by odpowiednio się do niego przygotowali. Jedną z form przygotowań ba być właśnie napisanie listu.

„Napisz list w imieniu Boga do drugiego człowieka i przywieź go na Lednicę. Zostawisz go przy recepcjach, a lednicki »listonosz« podaruje go któremuś z uczestników Spotkania na Polach Lednickich. Nie adresuj swojego listu – na pewno trafi do właściwej osoby” – apeluje twórca Ruchu Lednickiego, o. Jan Góra.

Dominikanin tłumaczy, że „jeśli Jezus jest listem miłosnym Boga do nas, to my nawzajem jesteśmy dla siebie listami miłosnymi od Boga”.

Każdy uczestnik czerwcowego spotkania powinien przywieźć też ze sobą na Pola Lednickie kawałek białego płótna, które założy na siebie podczas nabożeństwa Synostwa Bożego.

W zamian wszyscy otrzymają srebrne Pierścienie Synostwa Bożego z wygrawerowanymi słowami z Ewangelii Świętego Marka: „W Tobie mam upodobanie”, Lednickie Dowody Tożsamości z tekstem „Wyboru Chrystusa” oraz tzw. banknot wdzięczności dla rodziców i wychowawców – za dar życia, wychowania i przekazania wiary.

Za: www.dominikanie.pl