Home WiadomościZ kraju Nagroda dla Radia Maryja i Telewizji Trwam

Nagroda dla Radia Maryja i Telewizji Trwam

Redakcja

Za budowanie ducha modlitwy i wiary, za służbę Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, za troskę o Polaków Radio Maryja i Telewizja Trwam otrzymały nagrodę specjalną imienia Włodzimierza Pietrzaka. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w tym roku przyznawało ją po raz 65.

Wręczenie nagród odbyło się 18 maja br. w Galerii Porczyńskich w Warszawie.

– Wierne papieskiemu wezwaniu do modlitwy Radio Maryja i Telewizja Trwam służą na wszystkich obszarach swojej działalności – podkreślał wczoraj ks. bp Wiesław Mering, przewodniczący Rady ds. Kultury i Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Konferencji Episkopatu Polski, a zarazem przewodniczący Kapituły Nagrody im. Włodzimierza Pietrzaka. Zwracał uwagę na budowanie ducha modlitwy, która jest podstawą tożsamości polskiej i katolickiej. – Poprzez modlitwę Radio Maryja łączy w czasie i przestrzeni pokolenia, obejmując wszystkich – dodał. – Cieszę się, że Telewizja Trwam i Radio Maryja doczekały się takiego gestu uznania, serdeczności, pamięci i wdzięczności – wyznał ordynariusz włocławski. – Kapituła mówi nie tylko w swoim imieniu, ale też w imieniu ludzi, którzy do tych środków przekazu sięgają – dodał. Podkreślił, że to nagroda także za służbę społeczną Telewizji Trwam i Radia Maryja. Nie ukrywał, że tegoroczne wyróżnienie to również wyraz wsparcia dla Telewizji Trwam w batalii o należnej jej miejsce na cyfrowym multipleksie.

Akcentował to także Ziemowit Gawski, prezes Katolickiego Stowarzyszenia i jeden z członków Kapituły. – Zamysłem tej nagrody jest umocnienie i wsparcie Radia Maryja i Telewizji Trwam w ich działalności – mówił. – Radio Maryja i Telewizja Trwam swoją służbą Bogu, Kościołowi i Polsce reprezentują wartości chrześcijańskie i narodowe. Z tego też powodu doznają wielu krzywd i niesprawiedliwych osądów – zauważył. Wczoraj Nagrodę im. Włodzimierza Pietrzaka dla Radia Maryja i Telewizji Trwam odebrali o. Jan Król CSsR i o. Grzegorz Moj CSsR. Dziękując Kapitule w imieniu redemptorystów i słuchaczy oraz widzów w Polsce i na świecie za przyznaną nagrodę, o. Jan Król zwrócił uwagę, że od samego początku sensem istnienia Radia Maryja i Telewizji Trwam była służba Panu Bogu, Kościołowi i naszej Ojczyźnie.

Kapituła przyznała również dwie narody naukowe. Otrzymał ją ks. prof. dr hab. Stanisław Olejnik, a także Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu za wydaną Encyklopedię Filozofii Polskiej. Nagrodę specjalną otrzymał także tygodnik „Przewodnik Katolicki”, natomiast nagrodę artystyczną Chór Akademicki Uniwersytetu w Białymstoku.

„Nasz Dziennik” Sobota-Niedziela, 19-20 maja 2012, Nr 116 (4351).

Za: www.redemptor.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda