Home WiadomościZ kraju Kościół katolicki w Sudanie potrzebuje naszej modlitwy

Kościół katolicki w Sudanie potrzebuje naszej modlitwy

Redakcja

Wobec alarmujących wiadomości dochodzących z Sudanu, Papieskie Dzieła Misyjne zachęcają, by dzień 28 maja 2012 r. był dniem modlitwy i postu za tamtejszy Kościół katolicki.

„Nasza modlitwa, a także osobiste wyrzeczenie, ożywiane miłością, mogą stanowić niezmiernie skuteczną pomoc, którą wesprzemy Sudańczyków” – czytamy w apelu dyrekcji krajowej Papieskich Dzieł Misyjnych. Poniżej publikujemy tekst apelu:

„Najnowsze wiadomości dochodzące z Sudanu i z Południowego Sudanu są bardzo alarmujące. Obydwa kraje znajdują się ponownie w stanie wojny. Dla mieszkańców tego regionu oznacza to zagrożenie śmiercią, kalectwem, głodem i tułaczką. Sytuacja jest szczególnie groźna dla miejscowych chrześcijan, którzy obawiają się ataków islamskich ekstremistów.

Papieskie Dzieła Misyjne w duchu solidarności i troski o braci w wierze proponują, aby 28 maja 2012 r. był w Polsce dniem modlitwy i postu za Kościół katolicki w Sudanie. Nasza modlitwa, a także osobiste wyrzeczenie, ożywiane miłością, mogą stanowić niezmiernie skuteczną pomoc, którą wesprzemy Sudańczyków.

Serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie naszej inicjatywy i osobiste włączenie się tego dnia w modlitwę oraz zachęcenie do niej innych”.

Za: Dyrekcja krajowa PDM/jl © Biuro Prasowe KEP 2012

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda