Home WiadomościZ kraju Stadniki: Spotkanie rodzin misjonarzy

Stadniki: Spotkanie rodzin misjonarzy

Redakcja

Każdego roku w Wyższym Seminarium Misyjnym Księzy Sercanów w Stadnikach odbywa się spotkanie rodzin misjonarzy. Jest to szczególny czas modlitewnego wsparcia współbraci pracujących poza granicami ojczyzny.

Tegoroczne spotkanie odbyło się 13 maja a przewodniczył mu ks. Michał W. Ciemięga SCJ, sekretarz misji zagranicznych w Polskiej Prowincji Księży Sercanów, niegdyś wieloletni misjonarz w Kongo.

Zjazd rozpoczął się w godzinach przedpołudniowych spotkaniem z ks. Michałem. Po zakończonej konferencji rodziny i przyjaciele naszych misjonarzy udali się na cmentarz, gdzie spoczywają księża i bracia sercanie, by prosić dla nich, a w sposób szczególny dla misjonarzy, o życie wieczne w królestwie niebieskim. Po chwili modlitwy i zadumy, wszyscy wrócili do klasztoru, aby uczestniczyć we Mszy św. pod przewodnictwem ks. Ciemięgi, który też wygłosił okolicznościowe kazanie.

Po południu w auli seminaryjnej odbyło się spotkanie przy kawie i herbacie, podczas którego omówiony był temat obecności Polaków na misjach w Europie Zachodniej i Południowej. Ks. Kazimierz Sławiński SCJ, były duszpasterz w Austrii, opowiadał o rozwoju misji w tym kraju, a także w Niemczech, Szwajcarii oraz Francji. Pracę sercanów w Chorwacji przybliżył kleryk pochodzący z tego kraju, Robert Sulema SCJ.

kl. Michał Tomaka SCJ

Za: www.sercanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda