Home WiadomościZ kraju Najliczniejsza pielgrzymka krakowska na Jasnej Górze

Najliczniejsza pielgrzymka krakowska na Jasnej Górze

Redakcja

Upały i burze nie zniechęcają uczestników pieszych pielgrzymek. Na Jasną Górę dotarły dziś cztery duże kompanie, a w nich ok. 12 tys. osób. Najliczniejszą jest pielgrzymka krakowska.

Najwięcej kilometrów pokonały grupy ełckie i elbląskie. Pątnicy z diecezji bielsko-żywieckiej odbyli szczególne spotkanie ze św. Bratem Albertem.

„Przychodzę do Matki Bożej z intencjami, które mam w sercu, ale też z intencjami ludzi, których spotkałam na drodze – mówi jedna z pątniczek. – Jest to też czas takiego wyciszenia, podejmowania decyzji na przyszłość. Idziemy po to, by spotkać Boga żywego w drugim człowieku, by umocnić swoją wiarę”.

Pielgrzymka krakowska zgromadziła ok. 8,5 tys. pątników, w tym ponad tysiąc Włochów. Jak powiedział ks. Jan Przybocki, koordynator, była ona wielkim wołaniem za Polskę, w tym również o trzeźwość narodu:

„Jak zwykle podczas pielgrzymowania dziękowaliśmy za Jana Pawła II, polecamy papieża Franciszka i modlimy się w intencji naszej Ojczyzny”.

Krakowscy pątnicy wspominali też w drodze zamordowaną w Boliwii wolontariuszkę Helenę Kmieć przypominając, że i ona wielokrotnie uczestniczyła w pielgrzymce.

I.Tyras, Radio Jasna Góra/ rv

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda