Home WiadomościZ kraju Wielki Kiermasz Misyjny w Czernej

Wielki Kiermasz Misyjny w Czernej

Redakcja

Biuro Misyjne Karmelitów Bosych i Przyjaciele Misji Karmelitańskich zorganizowali KIERMASZ MISYJNY w CZERNEJ (w dniach 15-23 lipca 2017 r.). W tym roku wszelkie złożone ofiary zostały przeznaczone na FUNDUSZ ADOPCJI KLERYKÓW NASZYCH KARMELITAŃSKICH MISJI W RWANDZIE I BURUNDI. Całość ofiar została przekazana na ręce nowo wybranego zastępcy Wikariusza naszych misji o. Macieja Jaworskiego – misjonarza w Burundi, odpowiedzialnego za wychowanie i  wykształcenie naszych kleryków.

Każdy, kto złożył jakąkolwiek ofiarę za otrzymaną pamiątkę misyjną uczestniczy czynnie w pokryciu kosztów wychowania przyszłego kapłana na misjach w Rwandzie i Burundi. Ma to głęboki wymiar duchowy. Adoptowanie kleryka na misjach to okazja, by przez adopcję przyszłego afrykańskiego kapłana uczestniczyć w ewangelizacji! W imieniu Misjonarzy Karmelitów Bosych pracujących w Burundi i Rwandzie wszystkim, którzy na ten cel ofiarowali nam książki, rękodzieło, drobne rzeczy użytkowe, obrazy, rzeźby z drzewa, ozdoby, wyroby własne, pamiątki, a nawet biżuterię itp. z całego serca składamy Bóg zapłać! Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli przyjąć, wyżywić, wychować i wykształcić przyszłych kapłanów dla ludu Burundi i Rwandy, a mamy nadzieję, że także przyszłych misjonarzy dla innych narodów!

W Waszych intencjach będzie sprawowana Msza św. dnia 1 października o godz. 18.00 (Kościół Karmelitów Bosych, Kraków ul. Rakowicka 18) jako Msza św. dziękczynna za ofiarodawców i dobroczyńców kiermaszu misyjnego w Czernej.

Serdeczne Bóg zapłać za ofiarne poświęcenie w przygotowaniu i kierowaniu tegorocznym kiermaszem misyjnym P. Elżbiecie z Tychów oraz trud współpracy w jego przeprowadzeniu P. Małgorzacie i Elżbiecie z Wadowic, Marysi z Sosnowca, Izabeli z Bytomia, s. Ananiaszy z Wrocławia, Adamowi ze Strzyżowa, Iwance i Katarzynie z Warszawy, gościnnie br. Ryszardowi Żakowi z Kluszkowiec – misjonarzowi oraz tym, którzy nas życzliwie gościli: o. Krzysztofowi, Dyrektorowi Domu Pielgrzyma w Czernej i o. Leszkowi, Przeorowi klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej. To był naprawdę piękny czas wielkiej pracy dla misji i pracy nad sobą…

Niech Dobry Bóg Wam wynagrodzi, błogosławi, niech obdarzy Was łaską i miłosierdziem!

Przyszłoroczny kiermasz misyjny w Czernej organizowany przez Biuro misyjne, odbędzie się w dniach 14-23 lipca 2018r . Wszystkie ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone także na FUNDUSZ ADOPCJI KLERYKÓW NASZYCH KARMELITAŃSKICH MISJI W RWANDZIE I BURUNDI.

Jeśli Bóg pozwoli i obdarzy zdrowiem naszą Przyjaciółkę misji, to w przyszłym roku kiermasz w Czernej będzie prowadzić i animować jego twórczyni – Wanda Bigaj wraz z jej zespołem animatorów misyjnych z Olkusza. Oprócz możliwości nabycia pamiątek misyjnych, będzie więc tradycyjna loteria, zabawy misyjne, nauka pieśni misyjnych, wiersze, konkursy i wiele ciekawych atrakcji, związanych z misjami karmelitańskimi. Już teraz zapraszamy wszystkich do całorocznej współpracy i włączenia się w pomoc misjonarzom. Wszelkie przedmioty, jakie pragniecie ofiarować na ten kiermasz, możecie nadsyłać pocztą na adres Biura misyjnego, przywieźć je osobiście lub skontaktować się bezpośrednio z Sekretarzem misji: 600 967 636.

Zapraszamy!

o. Jan Ewangelista Krawczyk OCD
Sekretarz misji karmelitańskich

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda