Home WiadomościZ kraju Nie mogła przyjść na sesję rady miejskiej, bo nie opuszcza klasztoru. Klaryska odebrała medal za zasługi

Nie mogła przyjść na sesję rady miejskiej, bo nie opuszcza klasztoru. Klaryska odebrała medal za zasługi

Redakcja

Nie mogła przyjść na sesję rady miejskiej, bo nie opuszcza klasztoru, samorządowcy przyszli więc do niej.

Klaryska siostra Anna Teresa Izworska dostała medal “Za zasługi dla Starego Sącza”. Delegacja samorządu Starego Sącza wręczyła siostrze to wyróżnienie w klasztorze klauzurowym. Siostra była za kratami, a goście z drugiej strony.

Świadkami wręczenia honorowego odznaczenia dla wieloletniej ksieni starosądeckiego klasztoru ss. Zakonu Świętej Klary było osiem sióstr ze zgromadzenia. “By dostrzec dobro w drugim człowieku samemu trzeba być dobrym” – powiedziała zasłużona dla miasta klaryska.

“Działalność matki Teresy Izworskiej daleko wykracza poza życie kontemplacyjne” – zwraca uwagę burmistrz Jacek Lelek.

“Jest sprawną menedżerką potrafiącą pozyskać na prace remontowe i konserwatorskie w klasztorze i kościele pw. Św. Trójcy pieniądze zewnętrzne. Zawsze życzliwa różnym inicjatywom odbywającym się na klasztornym dziedzińcu i kościele pw. Św. Trójcy. Dzięki jej otwartości i życzliwości mogliśmy obejrzeć ukryte przez siedemset lat za klauzurą przedmioty z klasztoru św. Kingi w Starym Sączu podczas wystawy «Dziedzictwo kulturowe św. Kingi»” – wylicza.

Siostra bardzo mocno była zaangażowana w organizację wizyty papieża Jana Pawła II w Starym Sączu i kanonizację św. Kingi. “Świętego naszych czasów, Jana Pawła II gościła w murach klasztoru. Jest autorką słów do utworu pt. «Za Chrystusem», oficjalnego Hymnu V Synodu Diecezji Tarnowskiej i współautorką libretta do «Oratorium o św. Kindze – Najważniejsza jest miłość»” – dodaje burmistrz Starego Sącza.

Siostra Anna Teresa Izworka przez trzy kadencje pełniła funkcję ksieni zgromadzenia klarysek w Starym Sączu. Od 39 lat pozostaje w posłudze zakonnej.

KAI/kk

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda