Home WiadomościZ kraju Zakończenie Peregrynacji Figury św. Michała w diecezji włocławskiej

Zakończenie Peregrynacji Figury św. Michała w diecezji włocławskiej

Redakcja

108 parafii nawiedzenia, kilkadziesiąt niedziel anielskich, rekolekcje i misje prowadzone przez księży michalitów. Tak można podsumować peregrynację figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano, która w dniach 9 kwietnia – 27 lipca 2018 roku odbyła się w diecezji włocławskiej.

Peregrynacja figury rozpoczęła się 9 kwietnia br. w bazylice we Włocławku, która jest jednym z najstarszych kościołów katedralnych na ziemiach polskich. Natomiast miejscem zakończenia uroczystości był kościół Wniebowzięcia NMP w Sieradzu, który w maju tego roku został ogłoszony bazyliką mniejszą. To właśnie 27 lipca br. do bazyliki w Sieradzu przybył pasterz diecezji ks. bp Wiesław Alojzy Mering, aby w czasie Eucharystii zawierzyć diecezję św. Michałowi Archaniołowi. Wśród gości obecni byli: ks. prał. Krzysztof Nykiel – regens Penitencjarii Apostolskiej, michalici wraz z ks. Dariuszem Wilkiem – przełożonym generalnym Zgromadzenia św. Michała Archanioła, księża dekanatu zduńskowolskiego oraz dwóch dekanatów sieradzkich. Wśród wiernych znaleźli się także Witold Waszczykowski – były minister spraw zagranicznych oraz przedstawiciele władz samorządowych Sieradza.

W homilii ks. Rafał Kamiński – wikariusz generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła, zwrócił uwagę na wielką i realną potrzebę modlitwy do św. Michała Archanioła. „To przecież Książe Niebieski przypomina ciągle ludziom o woli Boga i pomaga w jej wypełnianiu. Wielu ludzi zamiast szukać Bożej drogi, wyznacza swoje ścieżki. Trudno tam usłyszeć Boga. Są jednak serca, które szukają Boga żywego, które wołają «Któż jak Bóg!». To serca, które są gotowe wydawać owoce. Św. Michał cichy i pokorny uczy nas, byśmy na dnie naszych serc odnajdywali prawdę ewangeliczną, którą Bóg zasiewa w nasze serca” – mówił kaznodzieja.

Na zakończenie ks. Dariusz Wilk CSMA podsumował kończącą się peregrynację w diecezji i wręczył Pasterzowi Diecezji medal „Benemerenti” jako dar wdzięczności za życzliwość okazywaną księżom michalitom.

ks. Rafał Szwajca CSMA

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda