Home WiadomościZ kraju Niepokalanów: I Etap Olimpiady Maksymiliana

Niepokalanów: I Etap Olimpiady Maksymiliana

Redakcja

Franciszkańska Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe w roku szkolnym 2012/2013 organizowana jest po raz siódmy. Organizatorami są Kuria Prowincjalna OO. Franciszkanów z siedzibą w Warszawie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Parafia Ojców Franciszkanów pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach.

Duży wkład w organizację Olimpiady mają osoby świeckie z franciszkańskiej parafii w Siedlcach. Konkurs dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ma formę teoretyczną i obejmuje trzy etapy. Pierwszy etap (szkolny) odbył się 5 grudnia 2012 r., w którym wzięło udział 87 gimnazjów z 24 diecezji oraz 40 szkół ponadgimnazjalnych z 20 diecezji. W etapie tym z pytaniami konkursowymi zmagało się 775 gimnazjalistów i 358 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Zgodnie z regulaminem do drugiego etapu (diecezjalnego) przeszło po trzech uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów: 215 gimnazjalistów i 80 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Etap II (diecezjalny) odbędzie się w dniach: 26 lutego 2013 r. – gimnazjum, 27 lutego 2013 r. – szkoły ponadgimnazjalne. Tabela. Liczba diecezji, szkół i uczniów biorących udział w I etapie i zakwalifikowanych do II etapu Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe.

Szczegółowe wyniki konkursu na oficjalnej stronie olimpiady:
http://www.olimpiada.franciszkanie.pl/index.php?pokaz=media

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda