Home WiadomościZ kraju Niepokalanów: Jubileusz 75-lecia Warszawskiej Prowincji Matki Bożej Niepokalanej OO. Franciszkanów

Niepokalanów: Jubileusz 75-lecia Warszawskiej Prowincji Matki Bożej Niepokalanej OO. Franciszkanów

Redakcja

W Niepokalanowie odbyły się uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryji Panny i 75 – lecia istnienia Warszawskiej Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Braci Mniejszych Konwentualnych.

Podczas Mszy św. plac za Bazyliką wypełnił się po brzegi wiernymi. Piękna, słoneczna pogoda pomagała w przeżywaniu Eucharystii, której przewodniczył przełożony Prowincji Warszawskiej Franciszkanów Konwentualnych ojciec Wiesław Pyzio OFMConv . Kazanie wygłosił Generał Zakonu ojciec Marco Tasca OFMConv. W homilii dziękował zakonnikom za lata posługi, ale także zwracał uwagę na niebezpieczeństwa jakie im grożą. Na koncie złożył braciom życzenia.

SŁUCHAJ

Tłumaczenie: Proście o łaskę bracia, proście o łaskę, poprzez wstawiennictwo św. Maksymiliana i wszystkich naszych świętych braci. Abyście zawsze czuli w swoim życiu ukłucie jakiejś szpilki, aby był obok was ktoś, kto będzie wam te szpilki wbijał, żebyśmy nie skończyli jak ugotowana  żaba. Niech wszyscy święci franciszkańscy modlą się za nas do Pana Jezusa. Dzisiaj w szczególny sposób pragniemy ofiarować się modlitwom Matki Bożej i św. Jana Pawła II. 

Po Mszy św. zgodnie z tradycją poświęcono bukiety ziół i kwiatów. W uroczystości brali udział przede wszystkim czciciele Matki Bożej, św. Maksymiliana, przełożeni franciszkańskich klasztorów i prowincjałowie dwóch pozostałych prowincji franciszkańskich.

Tłumy wiernych przyjeżdżających do Niepokalanowa  15 sierpnia – tak uzasadniają swoje przybycie do tego sanktuarium 

SŁUCHAJ

Bracia franciszkanie przygotowali  jeszcze spektakl o św. Maksymilianie, który został wystawiony za bazyliką w sali św. Bonawentury.

Warszawska Prowincja Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych  powstała  23 sierpnia 1939 r. w wyniku podziału Prowincji polskiej św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię. Siedzibą nowej Prowincji została Warszawa.

Źródło: Radio Niepokalanów

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda