Home WiadomościZ kraju Niepokalanów: Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek

Niepokalanów: Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek

Redakcja

W Niepokalanowie zakończył się 12. Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. W tym roku zmienił się regulamin Festiwalu, jednak na brak chętnych organizatorzy w dalszym ciągu narzekać nie mogli – zauważa dyrektor Teresińskiego Ośrodka Kultury. 

„Od tego roku praktycznie żądaliśmy wręcz nagrania materiału w postaci płyty CD czy aktywnego linku, który moglibyśmy odsłuchać. To spowodowało, że troszeczkę nam się mniej osób zgłosiło. W sumie było to ok. 90. wykonawców, z czego pierwsze kwalifikacje przeszły 63 zespoły. Obecnie jest 7 kategorii artystycznych: soliści do 12 lat, soliści 13-18 lat i soliści powyżej 18 lat, a w kategoriach zespołów: zespoły do 12 lat, 13-18 i powyżej 18 lat, oraz kategoria wykonawcy ludowi” – powiedział Mariusz Cieśniewski.

Organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek jest Teresiński Ośrodek Kultury, zaś gospodarzem klasztor franciszkanów w Niepokalanowie.

R. Łączny, KAI

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda