Home WiadomościZ kraju Wykłady, konwersatoria, pustelnia i pielgrzymka w ramach studiów

Wykłady, konwersatoria, pustelnia i pielgrzymka w ramach studiów

Redakcja

Wykłady, konwersatoria, możliwość odbycia rekolekcji w jednej z pustelni franciszkańskich oraz możliwość udziału w wyjeździe naukowym do Włoch śladami św. Franciszka – to wszystko proponują franciszkanie w ramach studiów podyplomowych z franciszkanizmu.

Pierwsze zajęcia już w sobotę 3 marca 2012 r. przy Franciszkańskiej 4 w Krakowie. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy jeszcze tylko do 12 lutego.

„Proponowane studia podyplomowe dają możliwość zapoznania się z duchowością franciszkańską wraz z jej szerszym kontekstem, jaki stanowią: duchowość biblijna, patrystyczna, średniowiecza” – opowiada dyrektor Instytutu o. dr Andrzej Zając.

„Program przewiduje studium źródłowej literatury franciszkańskiej, historii ruchu franciszkańskiego, prezentację wybitniejszych jego przedstawicieli” – dodaje zakonnik.

Podczas studiów będzie można ponadto nauczyć się modlitwy i medytacji franciszkańskiej, zapoznać się z franciszkańskim projektami ekologicznymi, dowiedzieć się więcej nt. ikonografii i kultury franciszkańskiej oraz kobiet w ruchu franciszkańskim.

Zaproszeni specjaliści będą mówić także o tym, jak się ustrzec zagrożeń duchowych bądź je przezwyciężyć, a także, jak skutecznie kształtować własny wizerunek.

Szczegółowe przedmioty wykładane na studiach, wykaz profesorów, wymagane dokumenty, terminy spotkań, wysokość czesnego i inne dodatkowe informacje na stronie Instytutu: www.studia.isf.edu.pl

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda