Home WiadomościZ kraju Niepokalanów: Wniebowzięcie NMP u Maksymiliana

Niepokalanów: Wniebowzięcie NMP u Maksymiliana

Redakcja

15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia NMP, Niepokalanowską Bazylikę nawiedziły tłumnie rzesze pielgrzymów. Tutaj widzi się autentyczną wiarę ludzi, przybywających, aby prosić o potrzebne łaski, a także dziękować za otrzymane dobrodziejstwa.

Wierni klęczą przed ołtarzami Maryi Niepokalanej, św. Maksymiliana, św. Antoniego i bł. Jana Pawłą II. Prosząc o ich pośrednictwo do Boga w trudnych sprawach swojego życia. Tutaj pielgrzymi chętnie przystępują do spowiedzi. Świadczą o tym konfesjonały, czynne przez cały świąteczny dzień.

Uroczystej sumie odpustowej przy ołtarzu polowym przewodniczył i homilię wygłosił Ordynariusz Diecezji Radomskiej Ks. Bp Henryk Tomasik. Po mszy świętej bp. Tomasik poświecił tradycyjnie bukiety kwiatów, owoców i ziół, przyniesione przez parafian i pielgrzymów.

O godz. 13.00 w sali św. Bonawentury odbył się spektakl poświęcony św. o. Maksymilianowi, wykonany przez braci franciszkanów. O godz. 15.00 zostało odprawione wokół bazyliki nabożeństwo maryjne z rozważaniami Radości Matki Bożej, tzw. Dróżki Maryjne.

W międzyczasie zakonnicy przyjmowali ofiary na intencje mszy świętych, święcili dewocjonalia, proponowali kupno kalendarzy, modlitewników, koszulek i gadżetów oraz cegiełki na remont ołtarza polowego – pięknego, pamiątkowego obrazka z Maryją i jej rycerzem – św. Maksymilianem Kolbe. Obrazek – cegiełkę, jak poinformowali franciszkanie, można na bieżąco nabyć w Niepokalanowie.

Pielgrzymi, nawiedzali kaplicę, w której modlił się św. Maksymilian M. Kolbe, Muzeum poświęcone życiu i działalności św. Maksymiliana Marii Kolbego, Panoramę Tysiąclecia, Muzeum Ochotniczej Straży Pożarnej i 2 wystawy – w dolnym kościele oraz w krużgankach bazyliki.

Niepokalanowskie świątynie – bazylika NMP Wszechpośredniczki Łask oraz kaplica św. Maksymiliana są kościołami stacyjnymi w Roku Wiary 2012-2013.

Anna Dziemska

Fot. Anna Dziemska

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda