Home WiadomościZ kraju Zapowiedź: Czego szukacie? Pallotyńskie Spotkanie Młodych, 26-31 sierpnia 2013r.

Zapowiedź: Czego szukacie? Pallotyńskie Spotkanie Młodych, 26-31 sierpnia 2013r.

Redakcja

Kto z Was chodził kiedyś po ulicach rozglądając się tu i tam w poszukiwaniu jakiegoś zajęcia, i usłyszał złośliwe słowa „Czego tutaj szukasz?” A kto z Was sam kiedyś – podczas takiego spaceru albo może w czasie chwilowej przerwy w biegu między jednymi zajęciami a innymi – sam zadał sobie pytanie „Czego ja właściwie szukam”? Może faktycznie warto zatrzymać się i zadać sobie pytanie: dokąd idę? Za kim podążam? Czego szukam? Kto lub co mnie prowadzi, daje mi siły? Czy moja droga, mój bieg, ma sens? Czy chcę coś zmienić?

Jeśli chcesz, żeby ktoś odpowiedział Ci wprost na te wszystkie pytania, rozterki i wątpliwości, to nie przyjeżdżaj w ostatni weekend wakacji do Ołtarzewa pod Warszawą, gdzie odbędzie się Pallotyńskie Spotkanie Młodych (PSM). Nie usiądziemy z Tobą twarzą w twarz, nie prześwietlimy Cię i nie damy gotowej odpowiedzi na to, co robisz nie tak, w czym powinieneś się zmienić czy, co masz w życiu zrobić, żeby czuć się szczęśliwym. CZEGO SZUKACIE? – to pytanie skierowane jest do Was, do CIEBIE! Tylko Ty możesz na nie odpowiedzieć. My stworzymy warunki, w których będzie to dla Ciebie łatwiejsze.

Wakacje – tyle czasu na nie czekamy (bo przecież już od września J), a gdy się zaczynają, już widać ich koniec. Długo planujemy ich przebieg. Co tu robić, żeby dobrze wypocząć, zapomnieć o szkole, trudnych klasówkach i decyzjach, ale jednocześnie po prostu ich nie przespać? Co zrobić, żeby przeżyć przygodę, poznać nowych ludzi, a jednocześnie nie nadwyrężyć za bardzo rodzicielskiego portfela i zaufania? I wreszcie – co wybrać, żeby jakoś „urosnąć”, ubogacić się, rozwinąć talenty, nabrać sił na kolejne miesiące zmagań z gronem pedagogicznym i przeciwnościami losu?

A może warto przyjechać na Pallotyńskie Spotkanie Młodych, organizowany przez Pallotynów na terenie naszego Wyższego Seminarium Duchowego w Ołtarzewie k. Warszawy,  żeby postawić wyraźną kropkę na końcu zdania z serii „Moje wakacje były…”, czy wręcz nakreślić wielką literę jako początek nowego zdania, czy wręcz nowego życiowego rozdziału? Już siódmy raz w ostatni weekend wakacji gimnazjaliści, licealiści i studenci zjadą się do pallotyńskiego seminarium, by tam móc doświadczyć tego wszystkiego, o czym czytałeś wcześniej! Będziemy na Ciebie czekać już od godziny 9.00 w sobotę 30 sierpnia. Gdy otrzymasz identyfikator, możesz udać się do parku pod scenę, gdzie rozpoczniemy spotkanie o 11.00. Powierzymy Panu Bogu całe spotkanie i zrobimy wszystko, byś poznał jak najwięcej nowych osób: we wspólnym śpiewie, tańcu i zabawach integracyjnych. Pomoże nam w tym Pallotyńska Diakonia Muzyczna, posługująca na tym spotkaniu już od kilku lat. Po południu będziesz mógł usłyszeć świadectwo Ani Golędzinowskiej – ona też w pewnej chwili swego życia zaczęła się zastanawiać, czego szuka. W tym dotychczasowym niczego nie znalazła, a pełnię radości dało jej dopiero spotkanie z Jezusem.

Zapraszamy Cię także na koncert zespołu Razem za Jezusem – to będzie niezwykła okazja do zabawy i  pogłębienia relacji z nowo poznanymi osobami. Wieczorem chcemy się wspólnie modlić. Przejdziemy – z pochodniami, śpiewem na ustach i modlitwą – do kościoła w Ożarowie, gdzie odbędzie się konferencja i Modlitwa Uwielbienia, prowadzona przez Pallotyńską Diakonię Muzyczną. Jeśli chcesz – będziesz mógł skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Czeka na Ciebie wielu kapłanów, a przede wszystkim Pan Bóg ze swym przebaczeniem.

Mamy nadzieję, że nie zapomnisz śpiwora i karimaty – może spanie to nie jest najciekawsze zajęcie na spotkaniu młodzieży, jednak przygotowaliśmy dla Ciebie miejsce na odpoczynek. Nie martw się także o posiłki: otrzymasz dwa obiady, kolację i śniadanie. Wydaje nam się, że warto się jednak zdrzemnąć, byś mógł skorzystać również z ciekawych wydarzeń następnego dnia: Jutrzni – aby rozpocząć dzień od przywitania się z Panem Bogiem w czasie modlitwy, oraz świadectw znanych osób, które podzielą się tym, czego szukały i co znalazły.

Na zakończenie przygotowaliśmy dla Ciebie największy prezent: Jezus chce nas nakarmić Swoim Ciałem! Eucharystia wieńcząca całe Spotkanie Młodych będzie podsumowaniem i jednocześnie rozesłaniem Was w Wasze środowiska, byście tam, z nową siłą, umocnieni Bożą łaską i błogosławieństwem, mogli być autentycznymi chrześcijanami.

Mówisz, że dwa dni to mało, by nawiązać głębsze relacje lub przeżyć coś fajnego? Słyszeliśmy już to nie raz i postanowiliśmy dać Wam więcej czasu. Jeśli chcesz, przyjedź do Ołtarzewa już w poniedziałek 26 sierpnia. Przygotowaliśmy dla Ciebie trzydniowy cykl warsztatów. Możesz wybrać dowolny spośród muzycznych, medialnych, piłkarskich, pantomimy lub komunikacji interpersonalnej. Do wyboru jest też kurs ceremoniarza lub Rekolekcje Ewangelizacyjne. Jeśli przyjedziecie większą grupą ze swoim Katechetą, to mamy też coś dla niego: warsztaty dla duszpasterzy i katechetów.  Już niebawem na tej stronie będzie możliwość zapisanie się na jeden z tych warsztatów.  Podamy także informację co zabrać i ile zapłacić. Gwarantujemy – nie nadwyręży to rodzinnego budżetu.

Sam widzisz, jak bardzo liczymy na Twoją obecność. Bez Ciebie to spotkanie będzie tak ciekawe i udane! Również Ty wiele skorzystasz: spotkasz się z Panem Bogiem, dawnymi lub nowymi znajomymi, a może znajdziesz chwilę, by odpowiedzieć sobie na ważne pytania, które Cię trapią? My na nie nie odpowiemy – nikt nigdy i nigdzie tego nie zrobi poza Tobą. A więc…? Czego szukacie? Chodźcie, a zobaczycie… ( J 1, 38-39).

Posłuchaj: JINGEL spotkania mlodych 2013

Odwiedź: www.psm.pallotyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda