Home WiadomościZ kraju Niepokalanów: z Niepokalaną w Roku Wiary

Niepokalanów: z Niepokalaną w Roku Wiary

Redakcja

29 listopada rozpoczęto w kościołach franciszkańskich nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Do ogłoszenia i rozpowszechnienia dogmatu Niepokalanego Poczęcia przyczynił się w sposób szczególny zakon franciszkański. To franciszkanin o. Alessandro Borroni (+1896), skomponował pieśń “Tota pulchra es, Maria” – “Całaś piękna jest, Maryjo, i zmazy pierworodnej nie ma w Tobie…”, wykonywaną uroczyście podczas nowenny.

Niestrudzonym apostołem Niepokalanego poczęcia był św. Maksymilian Maria Kolbe, założyciel Rycerstwa Niepokalanej. Nie dziwi więc, że tegoroczne przygotowanie do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia jest intensywnie przeżywane właśnie w miejsce, w którym wszystko mówi o nim – W Niepokalanowie.

Nowennę przed Uroczastością Niepokalanego Poczęcia N.M.P. wspólnota Niepokalanowa rozpoczęła w święto Wszystkich Świętych Zakonu Franciszkańskiego. Uroczystej liturgii przewodniczył Sekretarz Generalny Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce – o. Kazimierz Malinowski OFMConv.

Ta Msza św. wraz z rozpoczętą Nowenną rozpoczęła przygotowanie do Uroczystości i odpustu Niepokalanego Poczęcia 8 grudnia. W tym dniu – mimo, że jest to sobota, Msze św. w Bazylice będą sprawowane tak jak w niedziele. Uroczystej sumie o godz. 11.30, będzie przewodniczył o. Kazimierz Malinowski, który animuje przygotowanie duchowe święta, głosząc nowennę.

Już dziś wszystkich naszych parafian, pielgrzymów i sympatyków klasztoru serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach odpustowych.

o. Jacek Staszewski OFMConv

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda