Home WiadomościZe Świata Salezjanie – Rzym: IV Spotkanie Inspektorów Europy

Salezjanie – Rzym: IV Spotkanie Inspektorów Europy

Redakcja

W dniu dzisiejszym, 30 listopada, we wczesnych godzinach popołudniowych rozpoczęło się IV Spotkanie Inspektorów Europy. W najbliższych dniach będą omawiane tematy, które pozwolą zorientować się co do obecnej sytuacji i dalej kontynuować Projekt Europa, zapoczątkowany przez Zgromadzenie Salezjańskie w styczniu 2009 r., uwzględniając przy tym obecne czasy i drogę Kościoła.

Po raz kolejny tym, co gromadzi przełożonych okręgów salezjańskich ze Starego Kontynentu, jest Projekt Europa, z racji którego ma miejsce to, odbywające się już co dwa lata, spotkanie. Istotnie, poprzednie miało miejsce dokładnie dwa lata temu.

W obradach, które zakończą się w niedzielę 2 grudnia, będą uczestniczyć także Przełożony Generalny i członkowie Rady Generalnej, którzy powrócili w tych dniach z czterech zakątków świata.

Inspektorzy Europy będą omawiać cztery tematy w ramach tyluż sesji roboczych, wysłuchując konferencji, dzieląc się opiniami i pracując w grupach.

  • Przełożony Generalny oceni realizację Projektu Europa na bazie kwestionariusza, który został skierowany do Inspektorów;
  • Arcybiskup Salvatore Fisichella, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, w sobotę do południa omówi temat: „Nowa ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej w Europie”;
  • W sobotę po południu ks. Vito Orlando przedstawi wyniki badania na temat: “Zainteresowanie migrantami i Posłannictwo salezjańskie w wielokulturowych społecznościach Europy”;
  • W niedzielę do południa Inspektorzy Europy zostaną poproszeni o wypowiedzenie się odnośnie do przyszłości Projektu Europa.

Wcześniej odbyły się następujące Spotkania Inspektorów Europy:

  • 1 – 5 grudnia 2004: “Razem dla młodzieży Europy”;
  • 27 – 30 listopada 2008: określenie treści Projektu Europa, jakiego zażądała Kapituła Generalna 26;
  • 26 – 28 listopada 2010: ocena pierwszego priorytetu: “rewitalizacja endogenna (wewnętrzna) charyzmatu salezjańskiego” i otwarcie PE na Rodzinę Salezjańską i MGS.

ANS – Rzym

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda