Home WiadomościZ kraju Papieska Unia Misyjna czuwa na Jasnej Górze

Papieska Unia Misyjna czuwa na Jasnej Górze

Redakcja

Członkowie Papieskiej Unii Misyjnej, członkowie Żywego Różańca i wszyscy, którym drogie są misje, spotykają się 1 grudnia 2012 r. na Jasnej Górze, aby przez całą noc modlić sięw intencji ewangelizacji świata. W Roku Wiary pragniemy odpowiedzieć na apel Ojca Świętego Benedykta XVI o bardziej intensywną modlitwę za misje.

Do tego ogólnopolskiego misyjnego czuwania dołączają duchowo siostry z zakonów kontemplacyjnych, które szczególnie znają moc modlitewnego trwania przed Panem.

Troska, aby Dobra Nowina dotarła w każdy zakątek świata ożywia i Twoje serce. Jesteś jednak chory, samotny, w podeszłych latach i dlatego nie możesz być z nami na Jasnej Górze fizycznie. Zapraszamy Cię serdecznie do łączności duchowej, szczególnie w godzinie Apelu Jasnogórskiego. Będzie on transmitowany przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. Możesz czuwać z nami i dalej w nocnych godzinach z różańcem w ręce czy modląc się w ciszy Twojego serca.

Dzięki duchowemu zaangażowaniu tysięcy ludzi w całej Polsce ta modlitwa za dzieło ewangelizacji świata – w tę pierwszą grudniową noc otwierającą Adwent – będzie mocnym, ufnym wołaniem o nadejście Królestwa Bożego.

*

Łączmy się w modlitwie za misje

Członkowie Papieskiej Unii Misyjnej, Żywego Różańca i osoby związane z misjami spotkają się 1 grudnia 2012 r. na Jasnej Górze, aby przez całą noc modlić się za dzieło ewangelizacji świata. Ci, którzy nie mogą być wtedy w Częstochowie, zaproszeni są do łączności duchowej.

Papieskie Dzieła Misyjne i ich przyjaciele, w Roku Wiary, odpowiadają na apel Ojca Świętego Benedykta XVI o bardziej intensywną modlitwę za misje. W dniach 1-2 grudnia 2012 r. na Jasnej Górze odbędzie się sesja misjologiczna i czuwanie modlitewne w intencji ewangelizacji. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa „Z radością głośmy wiarę całemu światu”.

Sesja rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem bp. Grzegorza Rysia, który wygłosi także konferencję na temat misji ad gentes i nowej ewangelizacji. Gościem honorowym będzie abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia, który o północy będzie sprawował Eucharystię i wygłosi homilię. W czasie sesji ważne miejsce zajmie m.in. zagadnienie nowej ewangelizacji w relacji do misji „ad gentes”.

Począwszy od Apelu Jasnogórskiego do godzin porannych uczestnicy trwać będą na modlitwie w Kaplicy Cudownego Obrazu w intencji misyjnej działalności Kościoła. Do tego ogólnopolskiego misyjnego czuwania dołączają duchowo siostry z zakonów kontemplacyjnych. Papieska Unia Misyjna zachęca, by każdy kto nie może być na Jasnej Górze fizycznie, włączył się w to dzieło duchowo. „Zapraszamy Cię serdecznie do łączności duchowej, szczególnie w godzinie Apelu Jasnogórskiego” – czytamy w zaproszeniu. Apel będzie transmitowany przez Radio Maryja i Telewizję Trwam. „Możesz czuwać z nami i dalej w nocnych godzinach z różańcem w ręce czy modląc się w ciszy Twojego serca” – zachęcają członkowie Papieskiej Unii Misyjnej.

Dzięki duchowemu zaangażowaniu tysięcy ludzi w całej Polsce ta modlitwa za dzieło ewangelizacji świata – w tę pierwszą grudniową noc otwierającą Adwent – będzie mocnym, ufnym wołaniem o nadejście Królestwa Bożego.

(PDM/jl © Biuro Prasowe KEP 2012)

*

Program:

Sesja misjologiczna i czuwanie modlitewne Papieskiej Unii Misyjnej

Jasna Góra, 1-2 grudnia
hasło: Z radością głośmy wiarę całemu światu

sobota, 1 grudnia

14.00 – Msza św. – bp dr hab. Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Komisji Duszpasterstwa Episkopatu Polski i Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Krakowskiej /Kaplica Cudownego Obrazu/

Sala o. A. Kordeckiego:

15.00 – Misja „ad gentes” a nowa ewangelizacja – bp dr hab. Grzegorz Ryś
15.45 – Misjologiczne refleksje nad realizacją nowej ewangelizacji – ks. Bogdan Michalski, Sekretarz Krajowy PDRW i PDPA
16.45 – Kobieta, która się nie bała – 150 lat urodzin bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – s. Elżbieta Sołtysik, SSPC
17.15 – Rok Wiary z Papieską Unią Misyjną – o. Luca Bovio IMC, Sekretarz Krajowy PUM
17.45 – Światowa kampania modlitwy na rzecz dzieła ewangelizacji – ks. dr Tomasz Atłas, Dyrektor Krajowy PDM
19.15 – Misja Furaha Polska – Afryka, Zespół Konsolata, o. Silvanus IMC
20.00 – Świadectwo misjonarki z Rwandy – s. Maria Piątek CSA

Czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej i Róż Żywego Różańca – Kaplica Cudownego Obrazu

21.00 – Apel Jasnogórski
22.00 – Modlitwa różańcowa (tajemnice światła, Członkowie Róż Żywego Różańca)
22.30 – Poznajemy przyszłych Misjonarzy z Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie
23.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (CFM)
24.00 – Msza św. koncelebrowana z homilią – abp Zygmunt Zimowski, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia w Rzymie
– Modlitwa w ciszy
1.30 – Świadectwa misjonarzy – ks. Krzysztof Gabryś, misjonarz z Peru, i ks. Zenon Sala, misjonarz z Kamerunu (oprawa muzyczna: zespół Misja Furaha)
2.30 – Modlitwa różańcowa (tajemnice bolesne, klerycy)
3.30 – Jutrznia – ks. Bogdan Michalski
4.00 – Akt zawierzenia Matce Bożej – o. Luca Bovio IMC
Błogosławieństwo i zakończenie czuwania

Więcej na: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda