Home WiadomościZ kraju Niepokalanów. Zadziwiająca moc pokuty

Niepokalanów. Zadziwiająca moc pokuty

Redakcja

Po raz trzeci w marcu w Niepokalanowie odbyła się modlitwa ekspiacyjna za grzechy przeciwko życiu, polecając szczególnie tych, którzy w już odeszli do wieczności ze znamieniem nieodpokutowanej winy oraz tych, którzy dzisiaj stoją po stronie cywilizacji śmierci, ściągając na siebie i swoje rodziny tragiczne w skutkach konsekwencje tego grzechu.

W sobotę, 23 marca, Mszy św. w bazylice niepokalanowskiej przewodniczył o. Mirosław Kopczewski – wikariusz klasztoru Niepokalanów. W homilii nawiązał do przypowieści o synu marnotrawnym, który postanowił żyć według własnych pomysłów. Przypomniał, że Bóg czeka na każdego człowieka, ale wielu ludzi nie dowierza w Boże przebaczenie, w Boże miłosierdzie. „Te nabożeństwa są po to, abyśmy w wierze i miłości przyszli do Jezusa, abyśmy nigdy nie zwątpili, że Jego miłość jest większa od wszystkich naszych grzechów” – mówił wikariusz klasztoru.

Konferencja Wiesławy Kowalskiej dotyczyła potrzeby czystości i ukazała niebezpieczeństwo i zło grzechów nieczystych. Ukazała też owoce ekspiacji, ofiary i postawy wynagradzania za grzeszników w życiu świętych i mistyków. Zachęciła też do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, do dzieł miłosierdzia i do postu, jak też do modlitwy do dusz czyśćcowych, do dusz dzieci nienarodzonych, do aniołów stróżów.

Natomiast przed Najśw. Sakramentem podjęto ekspiację za tych, którzy w historii naszego Narodu dopuścili się grzechów przeciwko życiu, a także za współczesnych krzewicieli cywilizacji śmierci

Za: www.niepokalanow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda