Nocny Złodziej podbija internet

Już prawie 85 tysięcy osób wysłuchało adwentowych rekolekcji dominikanina ojca Adama Szustaka „Nocny Złodziej”, które wieloletni duszpasterz akademicki w krakowskiej „Beczce” i jeden z najlepszych polskich kaznodziei wygłasza w internecie.

Rekolekcje to osiem około ośmiominutowych odcinków video. Każdy film składa się z krótkiej czołówki, nauczania i modlitwy na zakończenie. Rekolekcje można śledzić na Profilu Facebookowym Langusty na palmie oraz na stronie mocneslowo.pl.

Od 2 grudnia rekolekcyjnych nauk o. Szustaka wysłuchało już około 84 tysiące osób, a chęć uczestnictwa w wydarzeniu zadeklarowało do tej pory 130 tysięcy.

Taka formuła adwentowych rekolekcji ma być inspiracją do lepszego duchowego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia oraz do odwiedzenia swojego kościoła i wzięcia udziału w parafialnych rekolekcjach.

„Internet jest dobrym miejscem na rekolekcje” – uważa Andrzej Sobczyk, organizator tej inicjatywy, który z powodzeniem prowadzi przez internet trzecie już takie wydarzenie. W ubiegłym roku zarejestrowano ponad 400 tysięcy odsłuchań rekolekcji przez osoby ze 118 krajów świata.

„Ewangelia zaszczepiona poprzez nowe media działa w życiu realnym człowieka. Te setki tysięcy ludzi z całego świata nie bez powodu przychodzą do nas i proszą o kolejne takie projekty” – podkreśla Sobczyk.

sz / KAI / langustanapalmie.pl / dominikanie.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl