Home WiadomościZ kraju Nominacja profesorska O. Wiesława Kiwiora OCD

Nominacja profesorska O. Wiesława Kiwiora OCD

Redakcja

karmel.plWe wtorek, 23 czerwca br., podczas uroczystości w Belwederze Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył nominacje profesorskie nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. W gronie mianowanych znalazł się o. prof. dr hab. Wiesław Kazimierz Kiwior, pracownik naukowo-dydaktyczny i prodziekan Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 

O. Wiesław Kiwior – profesor nauk prawnych – przynależy do Krakowskiej Prowincji OCD, jest kanonistą, kierownikiem Katedry Kanonicznego Prawa Procesowego, senatorem UKSW, członkiem Senackiej Komisji ds. Mienia i Finansów i Uczelnianej Komisji ds. Jakości Kształcenia, przewodniczącym Wydziałowej Komisji ds. Jakości Kształcenia.

Stopień doktora prawa kanonicznego uzyskał w 1988 r. w Instytucie Utriusque Iuris Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie na podstawie rozprawy I requisiti soggettivi per l’ammissione al noviziato nell’attuale legislazione canonica. W 2001 na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW otrzymał stopień doktora habilitowanego w zakresie prawa kanonicznego na podstawie dorobku naukowego, dydaktycznego i organizacyjnego oraz rozprawy habilitacyjnej Przedmiot „restitutio in integrum” w Kodeksie Prawa Kanonicznego z 1983 roku oraz w orzecznictwie Trybunałów Apostolskich w latach 1984-1995. Monografia profesorska nosi tytuł Czynności poprzedzające otwarcie dochodzenia w sprawie wyznawcy.

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda