Home WiadomościZ kraju Salezjanie: Wszystkie siły na Warszawę!!!

Salezjanie: Wszystkie siły na Warszawę!!!

Redakcja

salezjanie.plNadszedł czas na długo wyczekiwane urodziny Made By Heart – ogólnopolskie świętowanie 200-lecia urodzin niezwykłego salezjańskiego świętego, ks. Jana Bosko. Impreza rozpoczęta 20 czerwca zakończona po szalonej zabawie następnego dnia rano.

“Deus Caritas est”. Jezus w praktyce. Gdzie nie spojrzeć, tam widać młodzież. Rób, co chcesz, bylebyś nie grzeszył. A więc nadszedł czas na długo wyczekiwane urodziny Made By Heart – ogólnopolskie świętowanie 200-lecia urodzin niezwykłego salezjańskiego świętego, ks. Jana Bosko. Impreza rozpoczęta 20 czerwca zakończona po szalonej zabawie następnego dnia rano.

Pierwsze słowa w Ewangelii św. Jana, jakie kieruje do nas Jezus, brzmią “Czego szukacie”. Tymi słowami swoje kazanie zaczął ks. Przemysław Kawecki podczas uroczystej urodzinowej mszy świętej. Ale zacznijmy od początku.

Od godziny 17 na terenie salezjańskiej bazyliki na Kawęczyńskiej zaczęli się pojawiać młodzi ludzie z całej Polski, by wspólnie świętować urodziny naszego świętego. Zaraz po zarejestrowaniu do naszej dyspozycji były stoiska, między innymi sióstr salezjanek i ich różańców, Nikodema, Chrześcijańskiego Grania, Ośrodka Emaus, Saruela, inspektorii pilskiej z masą salezjańskich gadżetów, BoscoTeam oraz Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. Po zapoznaniu się z ich ofertami wszyscy udaliśmy się na przepyszny obiad. Najedzeni poszliśmy tańczyć i podzielić się ze światem naszą salezjańską radością. Nie zabrakło belgijki, czekolady, kurczaka, tunelu oraz tańca kowbojskiego.

Niedługo nadszedł czas na ucztę duchową, jaką była niezwykle uroczysta Msza Święta i wieczór uwielbienia. Mszy przewodniczył ks. inspektor Andrzej Wujek, a kazanie wygłosił ks. Przemek “Kawa” Kawecki. W kazaniu kaznodzieja przedstawił ewangelię jako księgą pytań. Zadał nam pytania, cytując Jezusa z Ewangelii: “Czego szukacie?”, “Kim jesteś?”, “Czy masz coś do kanapki? Co to jest? Co nadaje sens Twojemu życiu?”. Niezwykłym elementem tej Eucharystii było składanie darów, pośród których znajdowały się serce, puzzle, cegła, suchary oraz napój energetyczny. Wszystko miało wymiar symboliczny. Puzzle – znak szukania ks. Bosko. Cegła – symbol mocnego połączenia nas ze Świętym we wspólnocie. Suchary – niekończąca, zaraźliwa salezjańska radość. Energetyk – nieskończona siła w pomocy ks. Bosko.

Po mszy wieczór uwielbienia poprowadziła Inicjatywa Wieczór Chwały z Płocka. Wielu osobom płynęły łzy. Jezus przyszedł do nas żywy, był pośród nas, mogliśmy poczuć obecność Jego i ks. Jana na własnej skórze. Uwielbienie zakończyliśmy. Przenieśliśmy dalsze świętowanie do Fabryki Trzciny. A tam czekały na nas: hacele, planszówki, chillout zone. Mała scena była królestwem Frenchmana, natomiast na dużej występowali Acoustic Praise, Kabaret Świerszczychrząszcz i Mjuzykanty oraz gość wieczoru zespół Tabu. Oczywiście koncert nie obyły się bez śpiewów, pisków, tańców no i oczywiście salezjańskiego pogo. A całe świętowanie bez urodzinowego tortu. Niestety, o 5 rano nadszedł czas rozstania. Niech wszyscy, których nie było, żałują. Impreza cudowna. Emocje nie do opisania. Made By Heart – ogólnopolska młodzieżowa impreza w duchu niezwykłego ks. Bosko. Niech zostaną z nami pytania: Co zawdzięczasz ks. Bosko? Może uratował Ci życie? Albo nadał mu smak? Czy lubisz ks. Bosko? Czy chcesz mu pomóc ? Czy chcesz zostać z ks. Bosko na całe życie? Czego szukasz?

Weronika Kasperska

Za: www.salezjanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda