Nowa książka o Matce Nieustającej Pomocy

W wydawnictwie redemptorystów Homo Dei ukazała się nowa pozycja pt. „Matka Nieustającej Pomocy. Refleksje na temat ikony MBNP”. Książka w niewielkim poręcznym formacie, z kolorowymi zdjęciami przedstawiającymi detale ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy, pozwoli lepiej poznać i zrozumieć przesłanie tego wizerunku. Rozważaniom poddawane są: twarz Maryi, Jej ręce, kolor Jej szat, postać Dzieciątka Jezus i Jego twarz oraz towarzyszący Matce i Synowi Archaniołowie Gabriel i Michał. Każde z rozważań zakończone jest prostą, lecz piękną modlitwą, która prowadzi do kontemplacji ukrytych w ikonie tajemnic zbawienia.

Autorem refleksji jest irlandzki redemptorysta George Wadding, wieloletni wykładowca teologii moralnej, duszpasterz, misjonarz i kaznodzieja. Wydanie polskie zostało dodatkowo uzupełnione tekstem Nieustannej Nowenny oraz Litanii do MBNP, przydatnymi dla wszystkich czcicieli Matki Bożej w tym tytule.

Pozycja szczególnie polecana misjonarzom i rekolekcjonistom jako pomoc w szerzeniu kultu Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz pamiątka pomisyjna.

Wydawnictwo Homo Dei, Kraków 2014, stron 64, format 105 x 148 mm

Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Homo Dei 

Za: www.redemptor.pl