Home Wiadomości Nowa płyta zespołu Fioretti!

Nowa płyta zespołu Fioretti!

Redakcja

Na polskim rynku muzycznym ukazała się właśnie płyta „Mniejszy”. To długo oczekiwany owoc pracy zespołu Fioretti tworzonego przez braci z Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów z Krakowa.
Przy udziale przyjaciół przygotowali oni 14 utworów, w tym jeden nagrany w dwóch wersjach, a jeden jako cover. Ponad 51 minut „muzyki jak modlitwa”, która niesie w sobie przesłanie Franciszka z Asyżu ubogaci z pewnością każdego sympatyka duchowości franciszkańskiej. Polecamy!

Płytę można zakupić tu: SKLEP.

A skąd taki tytuł? To tytuł jednego z utworów. Posiada on franciszkańską treść  „wirującą”  nad przesłaniem życia św.  Franciszka. Jest także niejako refleksją nad aktualizacją  owego przesłania dla słuchacza. Próbowałbym twierdzić, że przesłanie całego albumu jest sensu stricto franciszkańskie, ponieważ dotyka tematów życia, śmierci i zbawienia. Innym słowy największego dramatu człowieka i odpowiedzi Boga daną nam w Jezusie. Krócej mówiąc opiewa dobroć i miłość Boga – mówi br. Arkadiusz Góra, lider zespołu.

Zdecydowana większość utworów na płycie jest autorstwa br. Marcina Załuskiego. Zarówno teksty jak i muzyka. Aranżacje opracował br. Arkadiusz Góra, z pomocą innych osób zaproszonych do projektu. Jest również utwór autorstwa o. Andrzeja Zająca oraz jeden cover piosenki bratniego zespołu Pokój&Dobro (z seminarium Łódzkiego Prowincji Warszawskiej).

POLECAMY!!!

Za: franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda