Home WiadomościZ kraju Nowa Przełożona Generalna Sióstr Świętego Józefa

Nowa Przełożona Generalna Sióstr Świętego Józefa

Redakcja

jpzefitki.plDzisiaj, 5 stycznia 2016 r. podczas XX Kapituły Generalnej Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa, która odbywa się w Krakowie, została wybrana nowa Przełożona Generalna – s. M. Jana Bogusława Przetak, pełniąca dotychczas urząd wikarii generalnej.

Urodziła się 25 lutego 1959 r. w Dąbrowie Tarnowskiej (diecezja tarnowska). Do Zgromadzenia wstąpiła w 1980 r. Pierwszą profesję zakonną złożyła w 1983 r., zaś wieczystą w 1989r. W Zgromadzeniu podjęła i ukończyła Wyższe Studia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie z tytułem magistra. Siostra przez wiele lat pracowała jako wychowawczyni. Najpierw w Domu Dziecka w Krośnie, w Zakładzie Leczniczo-Wychowawczym w Wierzbicach /k. Wrocławia i w Zakładzie Wychowawczym w Częstochowie. Z kolei pełniła funkcję przełożonej wspólnoty oraz dyrektorki Domu Dziecka w Krośnie. W latach 1998-2004r. była Przełożoną Prowincjalną Prowincji Tarnowskiej Sióstr Józefitek, a następnie od 2004 r do chwili wyboru Wikarią Generalną.

Po dokonaniu wyboru Przełożonej Generalnej Kapituła dokonała wyboru nowego Zarządu Zgromadzenia.

Wikarią Generalną została s. M. Wanda Matysik, Radnymi Generalnymi: s. M. Wirginea Pasternak, s. M. Joannes Mazurkiewicz i s. M. Marit Kot. Ekonomką została zamianowana s. M. Sabina Dusza.

ss.józefitki

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda