Home WiadomościZ kraju Nowa wspólnota redemptorystów w Rowach

Nowa wspólnota redemptorystów w Rowach

Redakcja

W dniu wspomnienia pierwszych męczenników Polski, świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, 13 listopada 2020 r., ustanowiona została nowa wspólnota redemptorystów przy Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowym „Scala” w Rowach.

Do jej zadań należeć będzie: budowanie środowiska odnowy duchowej dla duchownych, osób konsekrowanych i świeckich, prowadzenie rekolekcji i dni skupienia dla grup zamkniętych, działania na rzecz potrzeb okolicznych diecezji i współpraca z miejscowym duchowieństwem, tworzenie nowych projektów ewangelizacyjnych i współpraca z Centrum Apostolstwa i Duchowości Redemptorystów. Wspólnota będzie podejmować również rekolekcje, misje i inne prace apostolskie.

Jednym z pierwszych, konkretnych wyzwań będzie posługa o. Macieja Ziębca jako kapelana w Szpitalu Tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W skład wspólnoty wchodzą: dyrektor Domu Rekolekcyjno-Wypoczynkowego, o. Tomasz Jakubczak, o. Maciej Ziębiec oraz o. Mariusz Chyrowski, który objął funkcję przełożonego.

Zapraszamy do Rowów na wypoczynek i odnowę duchową.

o. Mariusz Chyrowski CSsR, Rowy

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda