Home WiadomościZ kraju Nowe wydanie książki o. Hieronima Eugeniusza Wyczawskiego OFM “Przygotowanie do studiów w archiwach kościelnych”

Nowe wydanie książki o. Hieronima Eugeniusza Wyczawskiego OFM “Przygotowanie do studiów w archiwach kościelnych”

Redakcja

Wydano dodruk książki o. Hieronima Eugeniusza Wyczawskiego OFM Przygotowanie do studiów w archiwach kościelnych.

Książka o. Hieronima Eugeniusza Wyczawskiego OFM Przygotowanie do studiów w archiwach kościelnych jest niezbędnym elementem warsztatu naukowego każdego archiwisty, historyka Kościoła czy nawet Polski. Jak zaznaczył autor: „Miała stanowić wszechstronną pomoc dla prowadzących kwerendy w archiwach kościelnych, szczególnie początkujących badaczy”. Rozległość podjętego tematu badawczego, różnorodność przechowywanych w archiwach kościelnych zespołów czy też wybór dokonany przez autora bibliografii znalazły żywe zainteresowanie wśród historyków i archiwistów.

Nowe wydanie książki o. Wyczawskiego pod redakcją ks. Tomasza Moskala i Aleksandra Krzysztofa Sitnika OFM jest nie tylko pomocą w odkrywaniu piękna archiwaliów, ale również przyczynia się do poszerzenia wiedzy z zakresu archiwistyki kościelnej, prezentując także wkład polskiej myśli historycznej ostatniego 20-lecia w rozwój wiedzy o kościelnej przeszłości ziem polskich.

red.: ks. Tomasz Moskała, Aleksander Krzysztof Sitnik OFM
wydanie drugie poprawione i uzupełnione, dodruk
str. 590, format 165×235 mm
cena 55 zł + koszt wysyłki

http://calvarianum.pl/nauka-kultura-i-sztuka/przygotowanie-do-studiow-w-archiwach-koscielnych/lang/pl/#product

Zamówienia przyjmowane są pod adresem [email protected]

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda