Home WiadomościZ kraju Nowy Generał Michalitów

Nowy Generał Michalitów

Redakcja

michalici.plXXI Kapituła Generalna Michalitów, obradująca w domu generalnym w Markach k/Warszawy, w dniu 25 kwietnia br. dokonała wyboru nowego Przełożonego Generalnego. Został nim ks. Dariusz Wilk.

Nowo wybrany Ojciec Generał urodził się 21 czerwca 1967 roku. Pochodzi z parafii pw. Wszystkich Świętych we Wrocance k/Krosna. Po ukończeniu szkoły podstawowej w rodzinnej miejscowości, wstąpił do Niższego Seminarium Duchownego w Miejscu Piastowym. Po zdaniu matury wstąpił do nowicjatu Zgromadzenia św. Michała Archanioła. W roku 1988 rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie.

W 1994 roku przyjął święcenia kapłańskie. Pracował jako wychowawca w Niższym Seminarium w Miejscu Piastowym, był duszpasterzem w Niemczech i wychowawcą w Domu Dziecka w Prałkowcach. Od 2001 roku pełnił obowiązki dyrektora Katolickiego Gimnazjum i Liceum w Krośnie. Był ekspertem z Listy Ministerstwa Edukacji Narodowej. Prowadził audycje w archidiecezjalnym radio „Fara”. Od kilku lat z jego inicjatywy w Krośnie organizowany jest Orszak Trzech Króli.

Oprócz umiłowania pracy z młodzieżą, pasjonuje się fotografią, sportem i poezją.

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda