Home WiadomościZ kraju Nowy oblat Zgromadzenia Redemptorystów

Nowy oblat Zgromadzenia Redemptorystów

Redakcja

Pan Ryszard Peryt z Warszawy decyzją Ojca Generała został oblatem naszego Zgromadzenia. Uroczyste wręczenie dyplomu poświadczającego ten fakt odbyło się w kaplicy domu zakonnego przy ul. Pieszej w Warszawie w Wigilię Bożego Narodzenia.

Podczas nieszporow członkowie miejscowej wspólnoty zakonnej redemptorystów odnowili śluby zakonne, a Pan Ryszard przyjął z rąk Ojca Prowincjała dyplom oblata oraz Konstytucje Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Potem uczestnicy liturgii przeszli do refektarza, podzielili się opłatkiem i zasiedli do wigilijnej wieczerzy.

Ryszard Peryt, ur. w 1947 r. w Zielonej Górze, jest reżyserem, aktorem i twórcą wybitnych inscenizacji oper barokowych, klasycznych i XIX-wiecznych oraz polskich prawykonań oper XX w. Jako jedyny na świecie zrealizował wszystkie dzieła sceniczne W.A. Mozarta. Jest autorem kilku utworów oratoryjnych oraz inscenizacji do nich. Wykłada w Akademii Teatralnej w Warszawie.

Związany z redemptorystami od czasu zamieszkania w sąsiedztwie kościoła św. Benona w Warszawie.

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda