Home WiadomościZ kraju Nowy Przełożony Misjonarzy Kombonianów w Polsce

Nowy Przełożony Misjonarzy Kombonianów w Polsce

Redakcja

“Trzeba z żywymi naprzód iść, po życie sięgać nowe. A nie w uwiędłych laurów liść, z uporem stroić głowę”. (Adam Asnyk)

Tak też i dla Kombonianów pracujących w Polsce nadeszły poważne zmiany. Ze stanowiska Delegata Wikariusza Generalnego odchodzi, po 6 latach ofiarnej służby, o. Gianni Gaiga. Dziękujemy mu za włożony trud i pracę dla dobra Delegacji Polskiej.

Jego miejsce na tym odpowiedzialnym stanowisku zajmuje o. Tomasz Marek przybywający do Ojczyzny po 7-letnim okresie pracy misyjnej w Brazylii. O. Tomasz Marek ma 46 lat i pochodzi z Żurowej; małej wioski, niezwykle malowniczo położonej po południowej stronie Pasma Brzanki, Pogórza Ciężkowickiego. Z najwyższego wzniesienia w tej okolicy, Kamionki, rozpościera się iście rajski, zapierający dech w piersiach widok.

O. Tomasz był przez kilka lat związany również z Krakowem, gdzie w 1994 roku ukończył na AGH studia wyższe, zdobywając tytuł magistra inżyniera elektrotechnika. W czasie studiów czynnie uczestniczył w duszpasterstwie akademickim, co w dużej mierze zaowocowało jego powołaniem kapłańskim i misyjnym. Powołanie to dojrzewało przez kilka lat. W tym czasie o. Tomasz pracował w tarnowskim Zakładzie Energetycznym osiągając niepoślednie sukcesy zawodowe.

Ostatecznie jednak, idąc za głosem swego powołania o. Tomasz wstąpił do naszego Zgromadzenia i po 9 latach formacji w Polsce, we Włoszech a wreszcie w Brazylii, przyjął w roku 2005 święcenia kapłańskie.

Pierwszą placówką jego misyjnej służby był ojczysty Kraj, gdzie we wspólnocie warszawskiej pełnił funkcję ekonoma, jednocześnie pracując owocnie na polu animacji misyjnej polskiego Kościoła.

W roku 2010 wyjechał na misje do Brazylii gdzie w tym momencie domyka swoje ostatnie sprawy, przed powrotem do Ojczyzny i objęciem nowej, odpowiedzialnej funkcji Delegata.

WITAMY SERDECZNIE o. Tomasza Marka i życzymy mu obfitośći Bożych łask i samych sukcesów w czekającym go zadaniu. 

O. RAFAŁ LESZCZYŃSKI, KOMBONIANIN

Za: www.kombonianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda