Home WiadomościZ kraju Nowy salezjański ośrodek w Kniewie

Nowy salezjański ośrodek w Kniewie

Redakcja

W czwartek 21 czerwca w Kniewie k. Wejherowa Wikariusz Inspektora ks. Jarosław Pizoń dokonał uroczystego otwarcia i poświęcenia nowej placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości z kraju i zagranicy, m.in. z Anglii przybyła księżna z rodu Sapiehów. Mszy św. przewodniczył ks. prof. Zbigniew Łepko, były przełożony Inspektorii pw. św. Wojciecha. Ośrodek z Trzcińca reprezentowany był przez ks. dyrektora Tomasza Kościelnego.

Nowa placówka w Kniewie powstała dzięki wieloletnim staraniom ks. Marka Barańskiego, wspieranego przez wspólnotę lokalną i inspektorialną, a także licznych sponsorów z Anglii, Niemiec i Polski.Nowy dom ma służyć dzieciom z ubogich rodzin z terenu powiatu wejherowskiego i ościennych. Dzieci będą przebywały w placówce na zasadzie umowy z powiatem i kontraktu z rodzicami, a salezjanie wraz ze świeckimi współpracownikami będą wspierać rodziców w dziele ich wychowania. Dzieło składa się z internatu dla 60 chłopców oraz szkoły na poziomie gimnazjum.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda