Home WiadomościZ kraju Nowy Zarząd Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych

Nowy Zarząd Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych

Redakcja

Obradująca w Wadowicach VIII Zwyczajna Kapituła Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych, w dniu 30 kwietnia 2014 r. dokonała wyboru nowego przełożonego prowincjalnego. Został nim  o. Tadeusz Florek.

Nowo wybrany Prowincjał urodził się 23 kwietnia 1972 r. w Limanowej. Pochodzi ze Słopnic Dolnych. Śluby zakonne w złożył 13 września 1992 r. w Czernej k. Krakowa. Po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych w Lublinie i Krakowie, przyjął święcenia kapłańskie 16 maja 1998 r, kontynuując studia na PAT. Po święceniach pełnił funkcję socjusza magistra studentatu w Krakowie i duszpasterza akademickiego (1998-1999). Następnie podjął posługę wychowawcy i wicerektora Międzynarodowego Kolegium Teologicznego im. św. Jana od Krzyża w Rzymie (1999-2001). W 2004 r. ukończył studia psychologiczne na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim i Uniwersytecie Sapienza. Później kontynuował studia licencjackie i doktoranckie na PAT i posługę formatora w WSD Karmelitów Bosych w Krakowie. W tym czasie także organizował i prowadził przy Karmelitańskim Instytucie Duchowości Ośrodek Konsultacyjno-Formacyjny. W latach 2011-2014 był IV radnym Prowincji, rektorem WSD Karmelitów Bosych. Jest wykładowcą KIDu, WSD i Szkoły Formatorów przy Ignatianum oraz cenionym konsultantem w dziedzinie pomocy psychologicznej osobom konsekrowanym.

Obok wyboru na urząd prowincjała o. Tadeusza Florka Kapituła Prowincjalna dokonała także wyboru nowego składu Rady Prowincjalnej. Przedstawia się następująco:

  • o. Łukasz Kasperek – I radny (wikariusz prowincjalny),
  • o. Andrzej Ruszała – II radny,
  • o. Piotr Nyk – III radny
  • o. Jarosław Janocha – IV radny.

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda