Home WiadomościZ kraju Nowy Zarząd Prowincjalny Misjonarzy Klaretynów

Nowy Zarząd Prowincjalny Misjonarzy Klaretynów

Redakcja

Trwa VII Kapituła Prowincjalna Polskiej Prowincji Misjonarzy Klaretynów. Wczoraj zadecydowała, że sześcioletni urząd Przełożonego Prowincjalnego będzie pełnił ponownie o. Piotr Bęza CMF. Dziś wybrano Nowy Zarząd Prowincjalny. Kapituła obraduje od 25 do 30 kwietnia w Domu rekolekcyjnym w Krzydlinie Małej.

Członkowie VII Kapituły Prowincjalnej Misjonarzy Klaretynów w Polsce wybrali dziś nowy Zarząd Prowincjalny. Posługę Prefekta Apostolatu będzie pełnił o. Piotr Boroń CMF. Funkcja Ekonoma Prowincjalnego została powierzona o. Tomaszowi Polakowi CMF. Prefektem do spraw Formacji i Duchowości został o. Robert Kycia CMF. Powyższe funkcje Ojcowie będą pełnić przez następne 6 lat.

Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów Zostało założone w 1849 r. przez św. Antoniego Marię Klareta w odpowiedzi na potrzebę głoszenia Słowa Bożego. W Polsce obecne jest od lat 30-tych XX w.

maj / Krzydlina Mała
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda