Home WiadomościZ kraju O. Góra poprowadzi rekolekcje dla księży

O. Góra poprowadzi rekolekcje dla księży

Redakcja

W Domu św. Jacka, Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego na Jamnej k. Nowego Sącza, odbędą się w dniach 3-6 listopada rekolekcje dla księży. Jak podkreśla o. Jan Góra, zaproszeni są na nie wszyscy kapłani, którzy czują się przyjaciółmi Lednicy. Tematyka rekolekcji będzie koncentrowała się wokół radości płynącej z wiary.

– Podczas rekolekcji zajmiemy się nie tylko swoją wiarą, ale także wiarą ludzi młodych, których prowadzimy do Boga i wiarą Kościoła – wyjaśnia w rozmowie z KAI dominikanin o. Jan Góra, twórca Ruchu Lednickiego i założyciel Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego na Jamnej, który rekolekcje te organizuje wraz ze swoim współbratem o. Tomaszem Dostatnim.

Pomocą w przeżywaniu rekolekcji będzie dla uczestniczących w nich kapłanów lektura adhortacji apostolskiej papieża Franciszka “Evangelii gaudium”. − Chcemy żyć wiarą, jako źródłem radości i lepiej zrozumieć wiarę młodych. Chcemy też odnaleźć siebie i przyprowadzić innych do wiary Kościoła w perspektywie zbliżających się Światowych Dni Młodych w Krakowie w 2016 r. – w 1050. rocznicę Chrztu Polski – dopowiada o. Góra.

Kapłani podczas rekolekcji podejmą także kwestię przygotowań do przyszłorocznego Spotkania Młodych na Polach Lednickich. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: [email protected]

Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego oo. dominikanów z Poznania oraz znajdujące się na jego terenie Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei, jest miejscem modlitwy i pojednania, miejscem odnajdywania Boga i przemiany człowieka. Można do niego przybywać indywidualnie bądź w grupach zorganizowanych.

Więcej na www.jamna.dominikanie.pl

KAI/psd

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda