Home WiadomościZ kraju Tyniec: O. Małys mianowany Przeorem Administratorem

Tyniec: O. Małys mianowany Przeorem Administratorem

Redakcja

W drugim tygodniu stycznia w tynieckim klasztorze odbyły się wybory opackie. O. Bernard Sawicki OSB, wybrany opatem w 2005 roku, zakończył ośmioletnią kadencję. Ponieważ podczas wyborów nie został wyłoniony żaden kandydat, dlatego, zgodnie z Deklaracjami Kongregacji Zwiastowania, P. O. Opat Prezes Ansgar Schmidt OSB w dniu 13 stycznia mianował Przeora Administratora na okres dwóch lat. Został nim o. Konrad Małys OSB, profes naszego opactwa.

W. O. Przeor urodził się w 1962 roku we Wrocławiu. Przed wstąpieniem do opactwa w Tyńcu studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Pierwsze śluby złożył w roku 1990, zaś święcenia kapłańskie przyjął w roku 1998. Rekolekcjonista, kierownik duchowy, z zamiłowania liturgista. Pracował w wydawnictwie Tyniec, przez wiele lat był bibliotekarzem, w latach 1999-2001 i 2002-2006 pełnił funkcję mistrza nowicjatu, pomagał tynieckiej fundacji w Bacúrovie na Słowacji. Jest wizytatorem Kongregacji Niepokalanego Poczęcia Benedyktynek Mniszek w Polsce.

Za: www.tyniec.benedyktyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda