Home WiadomościZ kraju O kryzysie w kapłaństwie na warsztatach dla księży

O kryzysie w kapłaństwie na warsztatach dla księży

Redakcja

Biskup Grzegorz Ryś oraz kapucyn ojciec Jordan Śliwiński poprowadzą 9 czerwca w klasztorze dominikanów w Krakowie ostatnią w tym roku akademickim serię warsztatów dla kapłanów „PRO POPULO”, które poświęcone będą tym razem kryzysom kapłańskim. Zapisy do 5 czerwca.

Obecny biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej, a wcześniej rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, oraz twórca i dyrektor Szkoły dla Spowiedników będą dzielić się z uczestnikami warsztatów tym, jak sobie radzić z kryzysami w życiu kapłańskim, czy się ich bać czy nie i czy można się do nich odpowiednio przygotować.

„Zależy nam, by na problem kryzysów spojrzeć z co najmniej dwóch perspektyw: przełożonego – biskupa, byłego rektora seminarium krakowskiego, do którego księża przychodzą, by szukać rady i wsparcia, oraz doświadczonego spowiednika” – mówi współorganizujący dominikańskie warsztaty o. Dominik Jurczak

Warsztaty „PRO POPULO” adresowane są do księży diecezjalnych i zakonnych, którzy chcą pogłębić rozumienie kapłaństwa. Podczas trwających od jesieni zeszłego roku spotkań duchowni mieli już zajęcia o liturgii, udzielaniu sakramentów, spowiednictwie, kaznodziejstwie, modlitwie kapłańskiej oraz o pracy z młodzieżą i zarządzaniu parafią.

„Dziś osoba duchowna musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami. Od księdza wymaga się bowiem, żeby był ekspertem w wielu dziedzinach. Trudno stawiać takie wymagania, jeśli się nie da księdzu odpowiedniego warsztatu” – tłumaczy o. Jurczak.

Warsztaty odbywają się w klasztorze dominikanów przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie. Zapisy na ostatnią serię do 5 czerwca na stronie: www.pro-populo.org.

sz/dominikanie.pl

Za: www.dominikanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda