Home WiadomościZ kraju Bracia Mniejsi Konwentualni: Ewangelizacja w Elblągu

Bracia Mniejsi Konwentualni: Ewangelizacja w Elblągu

Redakcja

W minionym tygodniu w Elblągu, we franciszkańskiej parafii św. Pawła, odbywały się rekolekcje ewangelizacyjne, prowadzone przez o. Michała Nowaka, prowincjalnego Asystenta Powołaniowego. Akordem (dosłownie) kończącym ten modlitewny czas był Wieczór Ewangelizacyjny, który odbył się już po raz drugi. W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 27 maja – zebranych przy kościele św. Pawła o godz. 19.oo powitał o. Michał, który przedstawił Szkołę Nowej Ewangelizacji Światło Chrystusa z Sopotu. Wspólne uwielbienie dynamicznym śpiewem, modlitwa, pantomima z katechezą i świadectwa wypełniły półtorej godziny czyli pierwszą część Wieczoru.

Po SNE na scenie pojawił się zespół Anti Babylon System, grające muzykę reggae (i nie tylko). Poza utworami do tańca i do różańca zabrzmiały także świadectwa w precyzyjny sposób ukazujące Chrystusa wyciągającego rękę do człowieka, który o własnych siłach nie może już wydostać się z dołu zagłady okultyzmu czy narkotyków.

Miejmy nadzieję, że Wieczory Ewangelizacyjne na stałe wpiszą się w działalność franciszkanów w Elblągu, bowiem – jak widać po tegorocznym spotkaniu – jest coraz więcej chętnych, którzy pragną tego typu modlitwy i wspólnej zabawy.

Więcej (filmy i zdjęcia) na: www.franciszkanie.gdansk.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda