Home WiadomościZe Świata Konsulta Rodziny Salezjańskiej 2012

Konsulta Rodziny Salezjańskiej 2012

Redakcja

W dniach 25-27 maja, w Domu Generalnym w Rzymie zgromadzili się, na swoim dorocznym spotkaniu Światowej Konsulty Rodziny Salezjańskiej, przedstawiciele różnych grup Rodziny Salezjańskiej. Głównymi tematami tego spotkania były: studium „Karty Tożsamości” Rodziny Salezjańskiej, pierwsze przedstawienie tematu Wiązanki 2013 i wzajemna wymiana informacji pomiędzy poszczególnymi grupami.

Wśród uczestników zaznaczała się obecność niektórych przełożonych generalnych i założycieli: ks. Chávez, Przełożony Generalny Salezjanów; założyciel “The Disciples” – ks. Joseph D’Souza; Radczyni ds. Rodziny Salezjańskiej Córek Maryi Wspomożycielki – s. Maria Luisa Miranda; Prezes Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki – pan Tullio Lucca; Światowy Prezes Byłych Wychowanków – pan Francesco Muceo; Odpowiedzialny Światowy za Ochotników z Ks. Bosko – pan Liborio Scibetta i Koordynator Generalny „Świadków Zmartwychwstałego” – pan Lello Nicastro. Spotkanie prowadził ks. Adriano Bregolin.

Otwierając obrady, co miało miejsce w piątkowe popołudnie 25 maja, słowa powitania skierował Wikariusz Przełożonego Generalnego – ks. Adriano Bregolin, po czym miała miejsce pierwsza prezentacja uczestniczących grup. W sobotnie przedpołudnie, 26 maja, Wikariusz Przełożonego Generalnego przedstawił „Kartę Tożsamości Charyzmatycznej Rodziny Salezjańskiej Ks. Bosko”. Każda z grup przedstawiła plany i strategie, jakie zostaną zastosowane w celu poznania tego tekstu wewnątrz własnej grupy. Stałą koniecznością jawi się, co wyłoniło się w czasie wspólnego dzielenia się spostrzeżeniami, przedstawienie tego dokumentu na różnych poziomach formacji początkowej i ciągłej.

Po południu Przełożony Generalny przedstawił wersję roboczą tematu Wiązanki na rok 2013. Ks. Chávez zatrzymał się na trzech aspektach: nowe wylansowanie “uczciwego obywatela” i “dobrego chrześcijanina”; lepszy jakościowo powrót do młodzieży; wychowanie realizowane z sercem.

W niedzielę, 27 maja, po Eucharystii z udziałem salezjańskiej wspólnoty Domu Generalnego, zakończyła się prezentacja działalności poszczególnych grup Rodziny Salezjańskiej. Zostały także przedstawione niektóre uwagi związane z najbliższą edycją Dni Duchowości, które są przewidziane od 17 do 20 stycznia 2013 r.

Najbliższe spotkanie Konsulty Rodziny Salezjańskiej odbędzie się w przyszłym roku, w dniach 17-19 maja.

Rodzina Salezjańska liczy w sumie 30 grup kościelnych, zakonnych, które tworzą osoby konsekrowane i świeckie, podzielające charyzmat Ks. Bosko.

ANS – Rzym

Za: www.infoans.org

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda