Home WiadomościZ kraju O. Luca Bovio nowym przełożonym Misjonarzy M.B. Pocieszenia

O. Luca Bovio nowym przełożonym Misjonarzy M.B. Pocieszenia

Redakcja

1 lutego 2014 r. przełożony generalny Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia  o. Stefano Camerlengo mianował o. Luca Bovio swoim delegatem w Polsce. Zastąpił on w tej posłudze O. Silvanusa Stocka.

O. Luca Bovio urodził się w Mediolanie 19 października 1970 r. Do zgromadzenia Misjonarzy M.B. Pocieszenia wstąpił w roku 1996. Śluby wieczyste złożył w 2001 r. zaś święcenia kapłańskie przyjął w 2006 r. Bezpośrednio po święceniach wyjechał do Londynu,  gdzie pogłębiał znajomość j. angielskiego.  16 kwietnia 2008 r. wraz z o. Silvanusem Stockiem przybył do Warszawy, rozpoczynając tworzenie pierwszej wspólnoty swojego Zgromadzenia w Polsce. Od 2011 roku posługuje Kościołowi w Polsce jako sekretarz Papieskiej Unii Misyjnej. Obecnie w Polsce żyje i pracuje 4 Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia. Mają swój dom w Łomiankach pod Warszawą.

Zgromadzenie powstało we Włoszech w 1901 r. Jego założycielem jest Bł. Józef Allamano. Misjonarze Matki Bożej Pocieszenia to rodzina osób konsekrowanych (kapłani i bracia), którzy mają jeden cel: ewangelizację narodów. Współpracują z nimi siostry misjonarki Matki Bożej Pocieszenia.  Misjonarze obecnie pracują w 26 krajach. Na całym świecie jest ich ponad 1000. Sióstr Matki Bożej Pocieszenia jest ponad 600.

Red.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda